A. Lukašenka: Baltarusijoje nebus vidutinio ir trumpojo nuotolio raketų | Diena.lt

A. LUKAŠENKA: BALTARUSIJOJE NEBUS VIDUTINIO IR TRUMPOJO NUOTOLIO RAKETŲ

Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka atmetė galimybę šalies teritorijoje dislokuoti vidutinio ir trumpojo nuotolio raketas žlugus atitinkamam tarptautiniam susitarimui.

„Mes niekada tokių raketų nedislokuosime Baltarusijos teritorijoje, kad apsunkintume padėtį – jeigu [toks scenarijus] nekels pavojaus mūsų saugumui“, – pareiškė prezidentas per antradienio susitikimą Minske su JAV valstybės sekretoriaus pavaduotoju politiniams klausimams Davidu Hale'u (Deividu Heilu). Prezidento žodžius citavo valstybinė naujienų agentūra „BelTa“.

„Aš savo ruožtu neseniai sakiau, kad mes niekada nebūsime negerų dalykų dėl šios sutarties griovimo iniciatoriai“, – pažymėjo Baltarusijos prezidentas.

Jis taip pat sakė, kad „neseniai atsirado vilčių teikiančios, geros informacijos, susijusios su vidutinio ir artimojo nuotolio raketomis“.

„Mums tai rūpi, nes Baltarusija yra [Vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų (INF)] sutarties dalyvė. Sutartis dabar praktiškai sužlugdyta, bet pasirodė pareiškimų, kad nei NATO, nei Rusija nesirengia dislokuoti Europoje šių raketų“, – sakė A. Lukašenka.

„Šie du pareiškimai – iš Vakarų ir iš Rytų – įtikina mane, kad mums Baltarusijoje nereikės griebtis šių kraštutinių priemonių. Tam neturime nei noro, nei atliekamų pinigų“, – pabrėžė Baltarusijos lyderis.

Jis pridūrė, kad per Antrąjį pasaulinį karą Baltarusija neteko trečdalio savo gyventojų ir drauge su kitomis šalimis, įskaitant JAV, kovojo su agresoriumi.

„Mes nenorėtume, kad mūsų Baltarusijos teritorijoje vėl pakviptų paraku“, – sakė A. Lukašenka.

Vašingtonas gali švelninti sankcijas Baltarusijai

JAV valstybės sekretoriaus pavaduotojas politiniams klausimams Davidas Hale'as (Deividas Heilas) antradienį lankydamasis Minske kalbėjo apie galimybę toliau švelninti sankcijas Baltarusijai, priklausomai nuo to, kaip šioje šalyje vyks parlamento ir prezidento rinkimai.

„Jei bus tokia pažanga [per rinkimų kampanijas], mes būsime pasirengę aptarinėti tolesnį sankcijų švelninimą ir mūsų bendradarbiavimo plėtojimą“, – žurnalistams sakė D. Hale'as po susitikimo su baltarusių prezidentu Aleksandru Lukašenka.

D. Hale'as, kurį citavo Baltarusijos valstybinė naujienų agentūra „BelTa“, pripažino, kad Jungtinėse Valstijose vis dar esama „tam tikro susirūpinimo dėl demokratinio vystymosi Baltarusijoje“. Šiuo klausimu jis akcentavo būsimų parlamento ir prezidento rinkimų, galinčių išsklaidyti tokį susirūpinimą, svarbą.

Pirmalaikiai parlamento rinkimai Baltarusijoje įvyks šių metų lapkritį, o eiliniai prezidento rinkimai – 2020 metų rugpjūtį.

D. Hale'as taip pat sakė, kad JAV nori normalizuoti santykius su Baltarusija ir neprašo jos rinktis Rytus arba Vakarus.

„Normalizuodami mūsų santykius neprašome Baltarusijos rinktis Rytus arba Vakarus. JAV gerbia Baltarusijos norą rinktis savo kelią ir įnešti savo indėlį dėl taikos ir stabilumo regione“, – sakė D. Hale'as.

„Sveikiname bendradarbiavimo plėtojimą [ginkluotės] neplatinimo, saugumo prie sienų, ekonominės tarpusavio sąveikos ir keitimosi bendro saugumo informacija klausimais“, – pažymėjo JAV valstybės sekretoriaus pavaduotojas.

D. Hale'as taip pat pabrėžė, kad Amerika „lieka Baltarusijos, kurioje būsimos kartos turės gerą ateitį, suvereniteto ir nepriklausomybės palaikymo šalininkė“.

Vertindamas derybas su A. Lukašenka jis pažymėjo, kad „įvyko geras ir nuodugnus pokalbis ne tik dvišalių santykių tema, bet ir įvairiausiomis bendros pasaulinės darbotvarkės temomis“.

JAV valstybės sekretoriaus pavaduotojas taip pat mano, kad jo vizitas Minske sudaro sąlygas „apibrėžti bendras pastangas dėl dvišalių santykių plėtojimo nauja kryptimi“.

„Šiandien – istorinis momentas Amerikos ir Baltarusijos santykiams. Džiaugiuosi dalyvaudamas skelbiant mūsų pasirengimą apsikeisti ambasadoriais, žengiant naują žingsnį dėl mūsų santykių normalizavimo“, – pabrėžė jis.

GALERIJA

  • A. Lukašenka: Baltarusijoje nebus vidutinio ir trumpojo nuotolio raketų
Rašyti komentarą
Komentarai (4)

Jis

Raketu nebus nes jos jau yra jis nemeluoja

maskuote

jis turi neigti,tsi putlerio isakymas,be rusijos prapultu ,greit atsidurs bulbos euro sajungoje ,to reik rusam pumpuot beverciams eurams,kaip haholai pumpuoja,beda haholai,rusai ir bulbos,praeis kiek laiko ir europa gailesis,o dabar dziaukites 'demokratija' ir euro 'nauda'.

Anonimas

O per paradą šiemet ar ne raketas demonstravo ?
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS