M. Gorbačiovas ragina užkirsti kelią naujoms ginklavimosi varžyboms | Diena.lt

M. GORBAČIOVAS RAGINA UŽKIRSTI KELIĄ NAUJOMS GINKLAVIMOSI VARŽYBOMS

  • 1

Buvęs Sovietų Sąjungos lyderis Michailas Gorbačiovas ketvirtadienį paragino imtis priemonių, kurios užkirstų kelią naujoms ginklavimosi varžyboms tarp Vakarų ir Rusijos.

87-erių M. Gorbačiovas pareiškė žurnalistams, kad Maskva ir Vašingtonas turėtų stengtis išspręsti turimus nesusitarimus ir pagerinti dvišalius santykius, kuriuos jis pavadino svarbiausiais pasaulyje.

SSRS eksprezidentas pabrėžė tikintis, jog „naujos ginklavimosi varžybos gali būti sustabdytos, ir kad mes galėtumėme tęsti branduolinį nusiginklavimą“, kurį jis inicijavo kartu su tuometiniu JAV prezidentu Ronaldu Reaganu (Ronaldu Reiganu).

Tokius komentarus M. Gorbačiovas išsakė apsilankęs dokumentinio filmo, kurį Werneris Herzogas (Verneris Hercogas) sukūrė remdamasis jųdviejų pokalbiais, premjeroje.

Praėjusį mėnesį JAV prezidentas Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas) paskelbė, kad Vašingtonas dėl įtariamų Maskvos pažeidimų ketina atšaukti Vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų sutartį (INF), kurią M. Gorbačiovas ir R. Reaganas pasirašė 1987 metais.

M. Gorbačiovas vadovavo Sovietų Sąjungai 1985–1991 metais.

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

Xcfvg

M.Garbaciovas turi būti suimtas Rusijos ir įkalintas už perestroika Tarybų sajungoje.Ką jis dar gali kalbeti ir mokyti kas galima ,kas negalima.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS