M. Pompeo ir A. Merkel pabrėžė glaudžius JAV ir Vokietijos ryšius | Diena.lt

M. POMPEO IR A. MERKEL PABRĖŽĖ GLAUDŽIUS JAV IR VOKIETIJOS RYŠIUS

  • 3

Vokietijoje besilankant JAV valstybės sekretoriui Mike'ui Pompeo, Vokietijos kanclerė Angela Merkel ir M. Pompeo pabrėžė glaudžius abiejų šalių santykius, nepaisant skirtumų ir tam tikrų nesutarimų, informuoja „Deutsche Welle“.

JAV valstybės sekretorius trečiadienį atvyko vizito į Vokietiją paminėti 30-ųjų Berlyno sienos griūties metinių. Penktadienį bendros spaudos konferencijos metu A. Merkel sakė, kad Vokietija „niekada nepamirš“, kokį vaidmenį JAV atliko Vokietijos suvienijime ir fakto, kad abi šalys “tapo tokiomis artimomis draugėmis“.

A. Merkel pažadėjo M. Pompeo, kad Vokietija teiks tolesnę paramą, sprendžiant tarptautines krizes. A. Merkel įvardijo Afganistaną, Siriją, Libiją ir Ukrainą kaip pavyzdžius konfliktų, kuriuose Vokietija imsis aktyvaus vaidmens.

M. Pompeo savo ruožtu sakė, kad, nepaisant dabartinių iššūkių pasaulyje, Vašingtonas vertina glaudžius santykius su Berlynu. JAV valstybės sekretorius gyrė bendradarbiavimą su Vokietija ir pavadino A. Merkel gera JAV drauge, pridurdamas, kad Vokietija išlieka svarbia JAV partnere. JAV politikas, be kita ko, palankiai įvertino didėjantį Berlyno indėlį į NATO.

JAV prezidento pareigas einant Donaldui Trumpui, JAV ir Vokietijos diplomatiniai santykiai patyrė išbandymų. D. Trumpas ne kartą priekaištavo Vokietijai dėl mažų išlaidų gynybai ir dujotiekio „Nord Stream 2“.

GALERIJA

  • Angela Merkel ir Mike Pompeo
Rašyti komentarą
Komentarai (3)

ane?

Jeigu tavo šalyje jau virš septyniasdešimt metų tebestovi okupacinė kariuomenė, - norom nenorom tavo santykiai su okupantais taps glaudūs .

Pokalbis

Merkel-Maikai kur musu auksas? Pompeo-Angela pirmiausia europos saugumas, kremlius ateina! Angela-bl.iad! (Штирлиц ещё никогда не был так близок к провлу)

Anonimas

Pompeo pastate Merkel rakum ir isodino shtolca labai gladziai- iki kiausiu. Stai kaip turi elgtis TIKRAS ponas su Europos vergais-baudziauninkais. Kaifuokit Jevrokolchozo pridurkai.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS