M. Pompeo: JAV tikisi tęsti derybas su Šiaurės Korėja | Diena.lt

M. POMPEO: JAV TIKISI TĘSTI DERYBAS SU ŠIAURĖS KORĖJA

  • 1

JAV valstybės sekretorius Mike'as Pompeo (Maikas Pompėjas) penktadienį išreiškė viltį, kad derybos su Šiaurės Korėja dėl denuklearizacijos nenutrūks, pasirodžius pranešimams, jog Pchenjanas svarsto galimybę sustabdyti derybas.

„Tikimės, kad galėsime tęsti šį pokalbį“, – pareiškė jis reporteriams.

Rusų naujienų agentūra TASS kiek anksčiau pranešė, kad Šiaurės Korėjos užsienio reikalų viceministrė Choe Son Hui (Čo Son Hui) pareiškė, kad Pchenjanas atsisako „bet kokia forma (vykdyti) JAV reikalavimus“, JAV prezidento Donaldo Trumpo (Donaldo Trampo) ir šiaurės korėjiečių lyderio Kim Jong Uno (Kim Čen Uno) susitikimui Hanojuje nutrūkus nepasirašius jokio susitarimo.

Kalbėdamas po viršūnių susitikimo surengtoje spaudos konferencijoje D. Trumpas pareiškė, kad Kim Jong Unas pažadėjo pratęsti jo paskelbtą branduolinių bandymų ir raketų paleidimo moratoriumą.

Nors analitikai nerimauja, kad tokie pokyčiai Pchenjano tone gali reikšti, jog bandymai bus atnaujinti, M. Pompeo tebėra optimistiškai nusiteikęs, kad moratoriumo nebus atsisakyta.

„Hanojuje (Kim Jong Unas) ne kartą kreipėsi tiesiogiai į prezidentą ir prisiėmė įsipareigojimą, kad neatnaujins nei branduolinių bandymų, nei raketų bandymų“, – sakė JAV diplomatijos vadovas.

„Labai tikimės, kad jis laikysis to įsipareigojimo“, – pridūrė jis.

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

Anonimas

Štai ką reiškia susikurti branduolinį ginklą. Su tavim net jų didenybės jankių teroristai derasi kaip su sau lygiais. O neturi jo- sutryps kaip kokį Iraką ar (netrukus) Venesuelą.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS