M. Pompeo susitiko su J. Bideno siūlomu įpėdiniu į valstybės sekretorius postą A. Blinkenu | Diena.lt

M. POMPEO SUSITIKO SU J. BIDENO SIŪLOMU ĮPĖDINIU Į VALSTYBĖS SEKRETORIUS POSTĄ A. BLINKENU

JAV valstybės sekretorius Mike'as Pompeo (Maikas Pompėjas) penktadienį pirmą kartą susitiko su išrinktojo prezidento Joe Bideno (Džo Baideno) siūlomu kandidatu į diplomatijos vadovo postą Antony Blinkenu (Entoniu Blinkenu) ir pažadėjo sklandų pareigų perdavimą.

M. Pompeo yra prezidento Donaldo Trumpo (Donaldo Trampo), ketvirtadienį nenoriai pripažinusio savo pralaimėjimą rinkimuose, ištikimas rėmėjas. Valstybės sekretorius susitiko su A. Blinkenu, „siekdamas palengvinti tvarkingą posto perdavimą ir užtikrinti Amerikos interesų apsaugą užsienyje“, teigė vienas Valstybės departamento pareigūnas.

„Jų susitikimas buvo labai vaisingas. Valstybės sekretorius M. Pompeo ir kandidatas į postą A. Blinkenas bei jų komandos ir toliau veiks kartu Amerikos vardu per visą pereinamąjį laikotarpį“, – pridūrė pareigūnas.

Nors J. Bideno komanda jau kontaktavo su Valstybės departamentu, procesas anksčiau buvo ribojamas, o M. Pompeo po rinkimų buvo pareiškęs: „Jungtinėse Valstijose vienu metu yra tik vienas valstybės sekretorius“.

M. Pompeo pribloškė daugelį stebėtojų po D. Trumpo pralaimėjimo, kai žurnalisto paklaustas, ar jis bendradarbiaus su J. Bideno komanda, pažadėjo „sklandų perėjimą prie antrosios D. Trumpo administracijos“.

D. Trumpas pripažino pralaimėjimą tik sulaukęs intensyvios kritikos ir savo paskyrų socialiniuose tinkluose blokavimo už tai, kad prezidentas trečiadienį paragino savo šalininkus patraukti į Kapitolijų, kur vyko posėdis J. Bideno pergalei rinkimuose patvirtinti. Šie neramumai pareikalavo penkių žmonių gyvybių.

D. Trumpas neišreiškė jokio noro susitikti su J. Bidenu, kaip įprastai vyksta keičiantis prezidentams, ir ketina tapti pirmuoju kadenciją baigiančiu prezidentu per 152 metus, nedalyvausiančiu savo įpėdinio inauguracijos ceremonijoje.

A. Blinkenas yra švelnaus būdo ilgametis J. Bideno patarėjas, kaip tikimasi, pakeisiantis daugelio pagrindinių M. Pompeo politikos linijų kursą, įskaitant politiką prieš Iraną ir Kubą bei nesiskaitymą su tarptautinėmis institucijomis.

Per prezidento Baracko Obamos (Barako Obamos) kadenciją valstybės sekretoriaus pavaduotojo pareigas ėjęs A. Blinkenas praėjusį mėnesį lankėsi Valstybės departamente, tačiau M. Pompeo tuo metu buvo izoliavęsis dėl kontaktų su COVID-19 sergančiais asmenimis.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS