Maskva paskelbė atsakomųjų sankcijų ES pareigūnams | Diena.lt

MASKVA PASKELBĖ ATSAKOMŲJŲ SANKCIJŲ ES PAREIGŪNAMS

Maskva antradienį pareiškė skelbianti keliems Europos Sąjungos atstovams atsakomųjų sankcijų, reaguodama į Bendrijos sprendimą dėl Rusijos opozicionieriaus Aleksejaus Navalno apnuodijimo paskelbti kelionių draudimą keliems rusų pareigūnams.

Rusijos užsienio reikalų ministerija pareiškime sakė, kad reaguodama į „konfrontacinius“ ES veiksmus „nusprendė išplėsti sąrašą ES šalių narių ir institucijų atstovų, kuriems bus uždrausta atvykti į Rusijos Federaciją“.

Anksčiau antradienį Rusijos URM iškvietė aukšto rango diplomatus iš Vokietijos, Prancūzijos ir Švedijos, kad išreikštų nepasitenkinimą dėl jų reakcijos į A. Navalno apnuodijimą.

Šių ES narių laboratorijos anksčiau šiemet patvirtino, kad A. Navalnas buvo apnuodytas sovietų mokslininkų sukurta nervus paralyžiuojančia medžiaga „Novičiok“.

Reaguodama į A. Navalno apnuodijimą ES uždraudė įvažiuoti į jos teritoriją šešiems įtariamiems atsakingiems asmenims, įskaitant Federalinės saugumo tarnybos (FSB) vadovą Aleksandrą Bortnikovą, ir įšaldė jų sąskaitas.

Vokietijos, Prancūzijos ir Švedijos atstovai buvo iškviesti į Užsienio reikalų ministeriją „ryšium su prieš Rusiją nukreiptų ES sankcijų įvedimu“, naujienų agentūrai AFP sakė atstovė spaudai.

Europos diplomatai jokių oficialių komentarų nepaskelbė.

Naujos sankcijos buvo paskelbtos kitą dieną po to, kai A. Navalnas pranešė, kad apsimetęs aukšto rango pareigūnu išgavo vieno saugumo agento prisipažinimą, kad šią vasarą jį nunuodyti bandė FSB.

Remiantis Kremliaus kritiko tinklaraštyje paskelbtu garso įrašu, nuodai buvo A. Navalno trumpikėse.

Pirmadienį vakare FSB pareiškė, kad A. Navalno paskelbtas pokalbis yra „klastotė“ ir dėl to pradėtas tarnybinis patikrinimas. Anot FSB, opozicionieriui talkino užsienio specialiosios tarnybos.

44 metų A. Navalnas pasijuto blogai per skrydį iš Tomsko į Maskvą rugpjūtį. Lėktuvui neplanuotai nutūpus Omske, jis buvo nuvežtas į šio miesto ligoninę, o po poros dienų komos būklės nuskraidintas į Vokietiją gydyti.

Praėjusią savaitę tiriamosios žurnalistikos tinklalapis „Bellingcat“, JAV televizija CNN, Rusijos tiriamosios žurnalistikos tinklalapis „The Insider“ ir Vokietijos savaitraštis „Der Spiegel“ paskelbė, jog atlikę bendrą tyrimą nustatė, kad FSB cheminių ginklų ekspertai Kremliaus kritiką sekė ne vienus metus.

Anksčiau šią savaitę išplatintame pareiškime Rusijos URM vėl tvirtino, kad ES šalys atsisako bendradarbiauti su Rusija tiriant incidentą dėl A. Navalno.

Maskva ne kartą neigė kaltinimus, kad jos saugumo tarnybos prisidėjo prie šio nusikaltimo.

Rašyti komentarą
Komentarai (6)

Faktas

Propagandos ir melo dozė dvasios ubagams ir rusofobams. Juk tokia propagandą apmoka pseudo valstybė.

mumu

Maskvoje nebus galima EURO gyventojams nusipirkti siemkų. Gales varvinti seillę.

>Ei tu...

Ir ant taves dejome dideli ir stora... :DDD
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS