Maskvoje sulaikyta per 400 protestuotojų, tarp jų – ir A. Navalnas | Diena.lt

MASKVOJE SULAIKYTA PER 400 PROTESTUOTOJŲ, TARP JŲ – IR A. NAVALNAS

  • 1

Žmonių, sulaikytų trečiadienį Maskvoje per taikią, bet nesankcionuotą demonstraciją prieš teisėsaugos tarnybų numanomą nebaudžiamumą ir korupciją, skaičius perkopė 400, pranešė pilietinių teisių aktyvistai.

„Per eitynes sulaikyta daugiau kaip 400 žmonių“, – pranešė opozicijos aktyvistų areštus stebintis tinklalapis „OVD Info“.

Policija anksčiau buvo pranešusi, kad pareigūnai sulaikė daugiau kaip 200 žmonių.

„Apie 1 200 žmonių dalyvavo nesuderintame viešajame renginyje. Už padarytus administracinių teisės pažeidimus... buvo sulaikyti daugiau nei 200 žmonių“, – sakoma ankstesniame sostinės policijos atstovų pranešime.

Nesankcionuotas mitingas buvo sumanytas siekiant, kad būtų išlaisvintas nepriklausomo naujienų portalo „Meduza“ žurnalistas Ivanas Golunovas, praėjusią savaitę sulaikytas dėl su narkotikais susijusių kaltinimų. Vis dėlto antradienio vakarą žurnalistas buvo paleistas į laisvę.

„Meduzos“ žurnalistas I. Golunovas buvo suimtas praeitą savaitę ir apkaltintas mėginimu parduoti „didelį kiekį“ narkotikų, vėliau jam buvo skirtas namų areštas, bet jo šalininkai tvirtino, kad iškelti kaltinimai buvo išgalvoti, siekiant nubausti reporterį už jo tiriamąjį darbą.

Antradienį I. Golunovas buvo paleistas iš areštinės, o jam iškelti kaltinimai buvo panaikinti kaip neįrodyti.

Kritikai vadino šią bylą teisėsaugos institucijų nebaudžiamumo ir korupcijos pavyzdžiu.

Eitynės Maskvos centre prasidėjo apie 12 val. 30 min. vietos (ir Lietuvos) laiku.

Anot vieno naujienų agentūros „Interfax“ korespondento, tarp sulaikytųjų buvo keli „Meduza“ reporteriai, bet policija juos netrukus paleido.

Taip pat nurodoma, kad tarp trečiadienį sulaikytų asmenų yra ir Rusijos opozicijos lyderis Aleksejus Navalnas.

Kad opozicionierius sulaikytas, patvirtino ir jo atstovė spaudai Kira Jarmyš.

I. Golunovo areštas išprovokavo visuomenės pasipiktinimo bangą ir beprecedentį solidarumą. Trijų didžiųjų Rusijos laikraščių pirmadienio numeriai išėjo identiškais pirmaisiais puslapiais, kuriuose didžiulėmis raidėmis buvo parašyta: „Aš esu/Mes esame Ivanas Golunovas“.

Daugelis sprendimą paleisti I. Golunovą laiko Kremliaus bandymu nuslopinti naują protestų bangą.

Trečiadienio eitynių dalyviai reikalavo reformuoti Rusijos teisėsaugos institucijas ir paleisti į laisvę policijos piktnaudžiavimo aukas.

Eitynių išvakarėse Kremlius pareiškė, kad ši protesto akcija gali aptemdyti trečiadienį minimą valstybinę šventę – Rusijos dieną.  

„Tai, kas nutiko Ivanui Golunovui, šalyje vyksta kasdien. Daugelis bylų dėl narkotikų yra panašios“, – prieš eitynes sakė 15-metis Jegoras, vilkėjęs marškinėlius su užrašu „Aš esu Golunovas“.

„Mums pasisekė, kad Ivanas buvo paleistas į laisvę, bet tai tik maža pergalė – karo mes nelaimėjome“, – kalbėjo vaikinas.

Sankt Peterburge maždaug 100 žmonių susirinko miesto centre reikalauti, kad valdžia paleistų policijos piktnaudžiavimo savo įgaliojimais aukas, tokias, kaip autoritetingas istorikas Jurijus Dmitrijevas.

„Neturi leistis užliūliuojami“, – sakė vietos politikas maksimas Reznikas. 

„Turime pasinaudoti I. Golunovo atveju atkreipti dėmesį į kitas bylas“, – pridūrė jis.

GALERIJA

  • Maskvoje sulaikyta per 400 protestuotojų, tarp jų – ir A. Navalnas
  • Maskvoje sulaikyta per 400 protestuotojų, tarp jų – ir A. Navalnas
  • Maskvoje sulaikyta per 400 protestuotojų, tarp jų – ir A. Navalnas
  • Maskvoje sulaikyta per 400 protestuotojų, tarp jų – ir A. Navalnas
Rašyti komentarą
Komentarai (1)

zydai

sukure sovietsajunga siandien kazkas panasaus vyksta pas rusus ir tai ko gero mosad darbas?.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS