Regionų rinkėjai nubaudė A. Merkel vadovaujamą partiją | Diena.lt

REGIONŲ RINKĖJAI NUBAUDĖ A. MERKEL VADOVAUJAMĄ PARTIJĄ

  • 7

Vokietijos kanclerės Angelos Merkel konservatoriai sekmadienį pareiškė, kad politikai, siekiantys finansinės naudos iš pandemijos, sulauks „nulinės tolerancijos“, kai dviejų svarbių regionų rinkėjai nubaudė kanclerės vadovaujamą CDU (Krikščionių demokratų sąjungos) partiją, kilus skandalui dėl veido kaukių pirkimų.

Skandalas kilo po to, kai CDU ir CSU (Krikščionių socialinės sąjungos) partija sulaukė kaltinimų, jog parlamentarai pelnėsi iš sandorių, susijusių su veido kaukių įsigijimu pandemijos pradžioje.

CDU partijos generalinis sekretorius Paulis Ziemiakas (Paulis Cymiakas) pareiškė, jog skandalas „labai prislėgė“ konservatorius rinkimų kampanijos baigiamajame etape.

„Kiekvienam, kuris krizės metu siekė praturtėti, nėra vietos CDU – mes laikomės nulinės tolerancijos politikos“, – pareiškė P. Ziemiakas.

Vokietijos komentatoriai skandalą pavadino „didžiausia konservatorių krize“ nuo 10-ojo dešimtmečio, kai kilo su partijai skirtomis neteisėtomis dotacijomis susijęs skandalas.

Kiekvienam, kuris krizės metu siekė praturtėti, nėra vietos CDU – mes laikomės nulinės tolerancijos politikos.

Be to, pastaruoju metu visuomenės pyktis auga dėl vangios vakcinavimo kampanijos, atidėto nemokamų greitųjų tyrimų pasiūlymo pradžios ir atkakliai aukšto COVID-19 infekcijų skaičiaus, nepaisant kelis mėnesius trukusio karantino.

Ankstyvieji skaičiavimai parodė, kad A. Merkel vadovaujama CDU sekmadienį vykstančiuose rinkimuose patyrė didelių nuostolių, rinkėjams išreiškus nepasitenkinimą dėl nesėkmingo koronaviruso plitimo valdymo ir veido kaukių viešųjų pirkimų skandalo.

Remiantis visuomeninių transliuotojų ARD ir ZDF apklausomis, CDU sulaukė mažiausio istorijoje rinkėjų palaikymo naujų regioninių parlamentų rinkimuose, vykusiuose Reino krašte-Pfalce ir Badene-Viurtemberge.

Šie rinkimai atidžiai stebimi kaip šalies gyventojų nuotaikų barometras prieš rugsėjo 26 dieną vyksiančius visuotinius rinkimus, kai bus išrinktas A. Merkel įpėdinis.

„Tai yra juoda valanda CDU partijai“, – pareiškė dienraštis „Die Welt“.

Rašyti komentarą
Komentarai (7)

matai kaip yra, ne tik lietuvoj konservatoriai

yra pagrindiniai vagys , aferistai, iskrypeliai ir zulikai kartu su liberastais --bet tas pat ir vokietijoj.......

KORONAVIRUSAS - NE PAGRINDINĖ PRIEŽASTIS

Daugelis Vokietijos gyventojų nepatenkinti Merkel vedamos politikos santykiuose su Amerika. Ta, kuriai nusispjauti į sunkią ekonominę padėtį Vokietijoje, reikalauja dar ją pabloginti, stabdydama dujotiekio tiesimą iš Rusijos. Vokietija - ne ta šalis, kuri prieš bet ką šliaužiotų keliais.

Piskovas

Ruskiu laikais uzaugusi ,o po to susijungusioje Vokietijoje politine karjera pradejusI boba-STazi agente ,o veliau ir kgb.Visa jos politika tarnauja chuilo,vokieciu ir ruskiu oligiarchams ir jos supistai parsidavusiai krikdemu partijai.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS