Minskas: vieta Ukrainos ir Rusijos deryboms paruošta | Diena.lt

MINSKAS: VIETA UKRAINOS IR RUSIJOS DERYBOMS PARUOŠTA

Baltarusija pirmadienį pranešė parengusi vietą, kurioje vyks Ukrainos ir Rusijos delegacijų derybos, Maskvos puolimui prieš Ukrainą tęsiantis jau penktą dieną.

Kijevas sutiko išsiųsti delegaciją susitikti su Rusijos atstovais kaimyninėje Baltarusijoje, kuri yra pagrindinė Kremliaus sąjungininkė, leidusi Rusijos kariams iš savo teritorijos patekti į Ukrainą.

„Rusijos ir Ukrainos derybų vieta Baltarusijoje paruošta, laukiama delegacijų atvykimo“, – socialiniuose tinkluose pranešė Baltarusijos užsienio reikalų ministerija, paskelbusi nuotrauką, kurioje matyti ilgas stalas su Rusijos ir Ukrainos vėliavomis.

Baltarusijos užsienio reikalų ministerijos atstovas Anatolis Hlazas atskirai sakė: „Derybos prasidės, kai tik visos delegacijos atvyks į susitikimo vietą.“

Ukrainoje nuo ketvirtadienio tęsiasi kautynės su įsiveržusiomis gausiomis Rusijos pajėgomis. Ši neišprovokuota Maskvos invazija pasaulyje paskleidė pasibaisėjimą ir įtūžį.

Kalbėsiu atvirai, kaip visada: nelabai tikiu šio susitikimo rezultatais.

Kijevas iš pradžių nenorėjo siųsti delegacijos į Baltarusiją, atsižvelgdamas į šios šalies Rusijos puolimo prieš Ukrainą tarpininkės vaidmenį.

Ukraina pažadėjo nenusileisti per derybas, dėl kurių sutarta jos pajėgoms įnirtingai priešinantis Rusijos puolimui, o Kremliaus šeimininkui Vladimirui Putinui įsakius padidinti Maskvos branduolinio atgrasymo pajėgų parengties lygį.

Karas Ukrainoje jau pareikalavo dešimčių civilių, taip pat ir vaikų, gyvybių.

Ukraina sakė sutinkanti surengti derybas su Rusija „be išankstinių sąlygų“ prie savo sienos su Baltarusija.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis sekmadienį sakė norįs „pamėginti“ derėtis su Rusija, bet šią galimybę vertinąs skeptiškai.

 

 

„Kalbėsiu atvirai, kaip visada: nelabai tikiu šio susitikimo rezultatais. Tačiau tegul pamėgina“, – vaizdo kreipimesi sakė V. Zelenskis. Prezidentas pridūrė, jog jeigu apskritai yra „šansas“ užbaigti karą, jis turėtų dalyvauti derybose.

„Kad nė vienam Ukrainos piliečiui nekiltų jokios abejonės, jog aš kaip prezidentas nemėginau sustabdyti karo, kai buvo nors ir mažas, bet vis dėlto šansas“, – sakė V. Zelenskis.

Gairės: Minskas, derybos, Ukraina, karas Ukrainoje
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS