Mirtininko išpuolis Pereiti į pagrindinį turinį

Mirtininko išpuolis

2009-10-19 23:59
Mirtininko išpuolis
Mirtininko išpuolis / "Scanpix" nuotr.

Iranas patyrė skaudžią savižudžio ataką. Šalies pietryčiuose vakar susisprogdinus mirtininkui žuvo maždaug 20 Revoliucinės gvardijos aukšto rango karininkų, 40 žmonių buvo sužeista.

Tai daugiausia aukų pareikalavęs pastarųjų metų išpuolis Irane. Jis buvo įvykdytas Sistano ir Beludžistano provincijos Pišino mieste netoli Irano ir Pakistano sienos. Mirtininkas atakavo tada, kai gvardijos karininkai rengė vietos šiitų ir sunitų bendruomenių lyderių susitikimą.

Irano naujienų agentūra IRNA pranešė, kad išpuolis buvo įvykdytas maždaug 8 val. vietos (7.30 val. Lietuvos) laiku priešais vietos gimnaziją. Tarp žuvusiųjų yra ir vietos genčių lyderių.

"Per šį teroro aktą žuvo generolas Nuras Ali Shushtari, Revoliucinės gvardijos sausumos armijos vado pavaduotojas, generolas Mohammadas Zadehas, Revoliucinės gvardijos Sistano ir Beludžistano provincijos vadas, Revoliucinės gvardijos Iranšehro miesto vadas ir junginio "Amir al Momenin" vadas", – nurodo kita naujienų agentūra "Fars".

Parlamento pirmininkas Ali Larijani, darydamas pranešimą parlamente, kurį transliavo televizija, patvirtino šių karininkų žūties faktą. "Teroristų tikslas yra sutrikdyti Sistano ir Beludžistano provincijos saugumą, – sakė jis parlamentui. – Tačiau Revoliucinė gvardija neabejotinai veiks su didesne jėga, kad užtikrintų saugumą regione."

Anksčiau Iranas dėl nuolatinių išpuolių minimoje provincijoje, kuri ribojasi su Afganistanu ir Pakistanu, kaltindavo sunitų grupuotę "Jundallah" ("Dievo kariai"). Sistano ir Beludžistano provincijoje gyvena nemaža beludžių tautinė bendruomenė, kurių dauguma yra musulmonai sunitai.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų