NATO atmeta Rusijos reikalavimą išvesti pajėgas iš Bulgarijos ir Rumunijos | Diena.lt

NATO ATMETA RUSIJOS REIKALAVIMĄ IŠVESTI PAJĖGAS IŠ BULGARIJOS IR RUMUNIJOS

NATO penktadienį atmetė Rusijos reikalavimą, kad Aljansas išvestų pajėgas iš savo pietrytinių narių Bulgarijos ir Rumunijos.

„NATO neišsižadės mūsų gebėjimo saugoti ir ginti vieniems kitus, įskaitant pajėgų buvimą Aljanso rytinėje dalyje. Rusijos reikalavimai sukurtų pirmos ir antros klasės NATO nares, o mes su tuo negalime sutikti“, – pareiškė NATO atstovė Oana Lungescu (Oana Lungesku).

Penktadienį, prieš svarbias Rusijos ir JAV derybas Ženevoje, Maskva paragino „išvesti užsienio pajėgas, techniką ir ginkluotę“ iš šalių, kurios iki 1997 metų nepriklausė NATO.

„Tarp jų yra Bulgarija ir Rumunija“, – sakoma Rusijos užsienio reikalų ministerijos pareiškime, išskiriant šias dvi buvusias Varšuvos pakto sąjungininkes, įstojusias į Aljansą 2004 metais.

Pasak Bukarešto, NATO karių dislokavimas sąjunginėse valstybėse yra „visiškai gynybinė reakcija į vis agresyvesnį Rusijos elgesį rytinėse apylinkėse... šiuo metu intensyvėjantį, nepaisant NATO pastangų užmegzti konstruktyvų dialogą“.

Rusijos reikalavimą išvesti NATO pajėgas, dislokuotas Aljanso rytiniame sparne, yra „nepriimtinas ir negali būti keliamas per derybas“, pabrėžiama Rumunijos užsienio reikalų ministerijos pranešime spaudai.

Rumunija, kurios teritorijoje jau yra apie 1 tūkst. JAV karių, ketvirtadienį pareiškė esanti pasirengusi dislokuoti savo teritorijoje papildomas pajėgas, taip pat Prancūzijos karių – apie tokius planus anksčiau paskelbė prancūzų prezidentas Emmanuelis Macronas (Emaniuelis Makronas).

Bulgarų premjeras Kirilas Petkovas penktadienį taip pat pareiškė parlamentui, kad „Bulgarija yra suvereni šalis, ir mes jau seniai nusprendėme tapti NATO nare“.

„Todėl mes patys sprendžiame, kaip organizuoti savo šalies gynybą, koordinuodami veiksmus su savo partneriais“, – pridūrė K. Petkovas.

Anot jo, NATO sutartyje nėra „antrosios kategorijos valstybių narių, kurioms kolektyvinė gynyba būtų taikoma pasirinktinai arba ribotai“.

„Raginame Rusijos Federaciją ir toliau palaikyti konstruktyvų dialogą, siekiant deeskaluoti įtampą“, – kalbėjo premjeras.

Pagal kelis dvišalius susitarimus su JAV, Bulgarija reguliariai priima iki 2,5 tūkst. amerikiečių karių per pratybas šalies rytuose esančiame poligone, o rotuojant pajėgas leidžia dislokuoti savo teritorijoje iki 5 tūkst. kariškių.

 

Rašyti komentarą
Komentarai (11)

15 min pzdukai

apkaltino Rusiją (dabar tik šitas atvejis) 1877 - 78 metais pradėjus karą prieš Turkiją.. Išsigimėliai, aišku net nežino kas yra 400 години под игото. Tai istorinis periodas o "под игото" istorinis Ivan Vazovo romanas.Kad rusų armija tada Turkijos teritorijos nepasiekė. O parėmė haidukus, išvijo turkus ir sugrįžo namo.Tuo pačiu iš turkų priešspaudos išsiaisvino Serbija ir Rumunija. Idomu dar tas, kad jievrožopa tada buvo prieš Rusiją, taigi ir prieš pavergtų tautų laisvę.

O labusynas galvoja, kad esa ,,Galingi" ?

Aaaaaa cha cha cha....

Yla

Kacapynas galvoja, kad ju liliputino kazkas issigando. Kaip sakoma, sedekit tyliai, kol niekas jusu neliecia...
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS