J. Stoltenbergas: NATO rimtai vertina nerimą dėl „Huawei“ | Diena.lt

J. STOLTENBERGAS: NATO RIMTAI VERTINA NERIMĄ DĖL „HUAWEI“

NATO svarsto, ar imtis veiksmų, atsakant į tvyrantį nerimą dėl Kinijos telekomunikacijų milžino „Huawei“ esą keliamos grėsmės saugumui, pristatydamas metinę Aljanso ataskaitą pareiškė generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas.

Pasak J. Stoltenbergo, 29 NATO sąjungininkai pradėjo svarstymus dėl „Huawei“, Aljanso narėms vis daugiau investuojant į 5G mobiliojo ryšio infrastruktūrą.

„Kai kurie NATO sąjungininkai pareiškė nerimą dėl „Huawei“, o NATO šį nerimą vertina labai rimtai“, - spaudos konferencijoje sakė Aljanso generalinis sekretorius. Jo teigimu, NATO sąjungininkai ir toliau svarstys Aljanso vaidmenį „Huawei“ situacijoje.

„Šiuo metu konsultuojamės dėl investicijų į 5G tinklus ir jų saugumo aspekto“, - tikino J. Stoltenbergas, tačiau atsisakė spekuliuoti galimais Aljanso žingsniais.

Pasak J. Stoltenbergo, 5G ryšio tinklų kūrimas yra prekybinis ir ekonominis klausimas, tačiau turi ir saugumo aspektų.

„Būtent todėl mes tęsime konsultacijas, tęsime vertinimus ir apsvarstysime NATO vaidmenį sprendžiant tokio tipo infrastruktūros saugumo klausimus“, - tikino NATO generalinis sekretorius.

Trečiadienį JAV generolas, vyriausiasis NATO ginkluotųjų pajėgų Europoje vadas Curtis Scaparotti Jungtinių Valstijų parlamentarams paaiškino „Huawei“ situaciją.

„Esame sunerimę dėl jų telekomunikacijų įrangos pažeidimų, ypač - 5G ryšio pajėgumai ir pajėgumai perimti duomenis yra neįtikėtini“, - sakė C. Scaparotti.

„Huawei“ pastaruoju metu susidūrė su kaltinimais, kad Kinijos valdžia gali naudoti bendrovės įrangą šnipinėjimui. Jungtinės Valstijos yra kampanijos uždrausti „Huawei“ priešakyje ir ragina sąjungininkus boikotuoti Kinijos įmonės įrangą, tačiau tiek „Huawei“, tiek ir Kinijos valdžia neigia bet kokius kaltinimus.

Be Jungtinių Valstijų, Australija, Naujoji Zelandija ir Japonija taip pat uždraudė „Huawei“ tiekti įrangą 5G mobiliojo ryšio tinklams dėl saugumo sumetimų.

Remia Ukrainos narystės perspektyvą

NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas išreiškė paramą Ukrainos narystės Aljanse perspektyvai ketvirtadienį Briuselyje pristatytame savo metiniame pranešime.

Vienoje pranešimo dalių, pavadinimu „Atviros NATO durys“, sakoma, jog „Ukrainos siekio tapti NATO nare šviesoje sąjungininkės palaiko savo sprendimą, priimtą Bukarešto ir vėlesniuose viršūnių susitikimuose“.

Bukarešte 2008 metų balandį vykusio viršūnių susitikimo deklaracijoje sąjungininkės „sveikino Ukrainos ir Gruzijos euroatlantinius narystės NATO siekius“.

Deklaracijoje pasakyta, kad „kitas žingsnis Ukrainos ir Gruzijos tiesiame kelyje į narystę“ yra NATO narystės veiksmų planas.

„Šiandien mes aiškiai patvirtinime, kad palaikome šių šalių kandidatūras prisijungti prie NVP (Narystės veiksmų plano)", – sakoma sąjungininkių patvirtintame dokumente.

„Pagalba Ukrainai“ pavadintoje pranešimo dalyje J. Stoltenbergas nurodė, kad „suvereni, nepriklausoma ir stabili Ukraina, demokratijos ir teisės viršenybės principų laikymasis, yra euroatlantinio saugumo pagrindas“.

„Nuo tada, kai 2014 metais Rusija nelegaliai ir neteisėtai aneksavo Krymą, NATO sustiprino politinę ir praktinę pagalbą Ukrainai. Šie įsipareigojimai buvo patvirtinti 2018 metų liepos mėnesio viršūnių susitikime Briuselyje, per kurį Aljanso lyderiai susitiko su prezidentu Petro Porošenka ir Gruzijos prezidentu“, – sakoma NATO vadovo pranešime.

J. Stoltenbergas taip pat priminė, kad 2018 metais NATO ir Ukrainos komisija toliau nagrinėjo saugumo padėtį Ukrainoje ir aplink ją, įskaitant Krymą, Rytų Ukrainą ir Juodąją jūrą.

„Ji (komisija) taip pat aptarė Ukrainoje vykdomas reformas, kuriomis siekiama įgyvendinti euroatlantinius principus ir standartus, Ukrainos siekio tapti NATO nare šviesoje“, – pabrėžė NATO generalinis sekretorius.

GALERIJA

  • J. Stoltenbergas: NATO rimtai vertina nerimą dėl „Huawei“
  • J. Stoltenbergas: NATO rimtai vertina nerimą dėl „Huawei“
Rašyti komentarą
Komentarai (1)

Sakyčiau

Užteksvienakart žmonėms pirkti Hujuvėjus.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS