Nuo muziejaus iki kalėjimo: Trumpo vizija Alkatrasui Pereiti į pagrindinį turinį

Nuo muziejaus iki kalėjimo: Trumpo vizija Alkatrasui

2025-05-06 16:31

Amerikos prezidentas Donaldas Trumpas nurodė pareigūnams vėl atidaryti Alkatraso kalėjimą. Iki uždarymo kalėjimas garsėjo čia kalintais nusikaltėliais, tokiais kaip gangsteris Al Kaponė, taip pat tuo, kad iš čia nė vienam nepavyko pabėgti. Prezidentas nori, kad kalėjime būtų laikomi žiauriausi ir smurtingiausi Amerikos nusikaltėliai.

Nuo muziejaus iki kalėjimo: Trumpo vizija Alkatrasui
Nuo muziejaus iki kalėjimo: Trumpo vizija Alkatrasui / Scanpix nuotr.

Dabar šis kalėjimas tapęs muziejumi, nacionaliniu istoriniu paminklu, taip pat saugoma paukščių veisimosi vieta. Tačiau kadaise tai buvo liūdnai pagarsėjęs kalėjimas. San Fransisko įlankoje esančioje saloje įsikūręs Alkatrasas buvo vadinamas nusikaltėlių pragaru žemėje. 29 metus jis tarnavo kaip blogiausiųjų iš blogiausių, tvarkos drumstėjų ir pabėgimo meistrų tremties vieta. Čia kalėjo patys pavojingiausi to meto Jungtinių Valstijų nusikaltėliai. Vienas iš jų – Al Kaponė, vienas garsiausių Amerikos gangsterių. Kalėjimas uždarytas 1963 metais dėl griūvančios infrastruktūros ir didelių remonto bei aprūpinimo išlaidų, nes viską – nuo degalų iki maisto – reikėjo gabenti laivais. Tačiau dabar Amerikos prezidentas nori jį renovuoti ir vėl naudoti pagal paskirtį.

„Man kilo tokia mintis, ir manau, kad dėl to, jog teisėjai – daugelis šių radikalių teisėjų – nori, kad būtų teisiamas kiekvienas. Pagalvokite, kiekvienas nelegaliai į mūsų šalį atvykęs asmuo – tai reikštų milijonus teismo procesų. Tai, kas vyksta, yra tiesiog juokinga. Alkatrasas jau seniai tapo simboliu. Tai – liūdnas simbolis, bet jis yra teisėtvarkos simbolis, ir, žinote, atvirai kalbant, jis turi turtingą istoriją. Taigi, manau, kad tai padarysime“, – teigė D. Trumpas.

Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:

D. Trumpas nori, kad čia būtų laikomi žiauriausi Amerikos nusikaltėliai. Šis kalėjimas buvo laikomas tokiu, iš kurio praktiškai neįmanoma pabėgti. Per 29 kalėjimo metus buvo 14 bandymų, kuriuose dalyvavo 34 kaliniai. Oficialiai teigiama, kad visi pabėgimai nepavyko – kaliniai būdavo nužudomi arba pagaunami ir grąžinami.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra