Palanga A.Mockui tapo atradimu

Palanga A.Mockui tapo atradimu

2006-09-23 09:00

Palanga A.Mockui tapo atradimu

Žymusis Kolumbijos lietuvis Antanas Mockus penktadienį atsisveikino su Palanga.

Prieš išvykstant svečiui buvo suorganizuota trumpa ekskursija po miestą elektromobiliu.

A.Mockaus nuomone, šias ekologiškas transporto priemones pajūryje reikėtų populiarinti.

Su Palangos meru Remigijumi Kirstuku ir būriu žurnalistų svečias J.Basanavičiaus gatve pirmiausia vyko prie jūros.

“Paplūdimiai čia labai švarūs, turite daug žalumos. Palangą įsivaizdavau kitokią - labiau urbanizuotą. Tokie yra Kolumbijos kurortai. Nors gamta nuostabi, žmonės nejaučia pagarbos tiems turtams. Lietuviai šiuo požiūriu yra žymiai pranašesni”, - kalbėjo A.Mockus.

Buvęs Bogotos meras prisipažino, jog spėjo apsilankyti viename kurorto barų.

“Žmonių buvo pilna, sunkiai radome laisvą staliuką”, - stebėjosi svečias.

A.Mockus ketvirtadienį buvo susitikęs su savo pussesere, kuri perdavė krūvą nuotraukų, pačios sudarytą genealoginį giminės medį.

Paklaustas, ar ketina artimiausiu metu vėl aplankyti Lietuvą, svečias pažadų neskubėjo dalinti: “Palangoje dalyvavau konferencijoje “Chaosas ir tvarka”. Gan dažnai vienas vizitas pagimdo kitą. Bus matyti”.

Apie dalyvavimą kituose Bogotos mero arba Kolumbijos prezidento rinkimuose A.Mockus kalbėjo abstrakčiai: “Nenoriu būti įkalintas savo paties žodžių. Einu į politiką, jei jaučiu, kad galėsiu toliau vystyti savo pedagoginį pašaukimą. Gyvenu tam, kad mokyčiausi”.

Buvęs Bogotos meras šiame mieste vis dar neapsieina be apsaugos. Keturi žmonės, dirbantys dviem pamainomis, lydi gatvėse, budi prie namų.

A.Mockus tikino, jog yra pripratęs prie nuolatinės apsaugininkų draugijos. “Kai žmogus šalia tavęs būna daugybę metų iš eilės, tampa kone šeimos nariu”, - šypsojosi Kolumbijos lietuvis.

Nors jam einant Nacionalinio universiteto rektoriaus pareigas prie namų buvo padėta bomba, yra tekę sprukti dėl riaušių iš auditorijos, o ir dabar kartais neramu dėl žmonos saugumo, kai ši vėlai vakare turi grįžti namo, A.Mockus tiki, jog priešų Bogotoje neturi.

Vis dėlto neslepia, jog kai kurie žmonės jam jaučia antipatiją: “Tapęs meru, labai sumažinau biurokratų skaičių. Bogotoje yra tekę ne kartą įsėsti į taksi, kurio vairuotojai prisipažindavo, jog dirbo merijoje, ir piktindavosi, kad buvo atleisti”.

Nusikaltimų Bogotoje, anot A.Mockaus, yra labai sumažėję: “Anksčiau buvo užfiksuojama 80 žmogžudysčių 100 tūkst. gyventojų. Per 10 metų, iš kurių šešerius man teko būti Bogotos meru, pavyko žmogžudysčių skaičių 100 tūkst. gyventojų sumažinti pusketvirto karto”.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų