Per pasaulį nusirito protestai prieš klimato kaitą | Diena.lt

PER PASAULĮ NUSIRITO PROTESTAI PRIEŠ KLIMATO KAITĄ

Likus kelioms dienoms iki Pasaulio klimato konferencijos Madride, šimtai tūkstančių žmonių penktadienį visoje planetoje išėjo į gatves, reikalaudami saugoti klimatą. Protestai prasidėjo Australijoje ir nusirito per Aziją ir Europą – vyko daugiau kaip 150 šalių.

Australijos Sidnėjaus mieste, kurį dėl netoliese liepsnojančių miškų vėl dengė tiršti dūmai, šimtai moksleivių ir aktyvistų susirinko prie valdančiosios partijos būstinės. Demonstrantai klimato kaitą kaltino dėl gaisrų, kurie jau ne vieną savaitę alina Australijos pietrytinę dalį. „Jūs sudeginsite mūsų ateitį“ – buvo parašyta ant vieno plakatų.

Į švedų klimato aktyvistės Gretos Thunberg raginimą protestuoti žmonės atsiliepė ir Azijoje bei Ramiojo vandenyno regione. Japonijos sostinėje Tokijuje šimtai demonstrantų žygiavo per pramoninį Šinjuko rajoną. Smogo kamuojamoje Indijos sostinėje Naujajame Delyje dešimtys moksleivių ir studentų protestavo prie Aplinkos ministerijos.

Vokietijoje, organizatorių duomenimis, į gatves išėjo 630 000 žmonių. Berlyne protestas pritraukė 60 000 dalyvių, Hamburge – 55 000, Miunchene – 33 000.

Varšuvoje, Budapešte, Atėnuose, Romoje ir Kopenhagoje ypač jauni žmonės reikalavo didesnių pastangų saugant klimatą. Prancūzijoje virtinė protestų buvo nukreipti ir prieš perdėtą vartojimą - klimato streikas sutapo su „juoduoju penktadieniu“, kai prekybos koncernai vilioja pirkėjus nuolaidomis, o įsigytų prekių siuntimas sukuria papildomas teršalų emisijas. Ispanijos sostinėje Madride aplinkosaugos organizacija „Greenpeace“ išskleidė plakatą, kuriame besaikis vartojimas prilyginamas klimato krizei.

Europos Parlamento užsakymu atliktas tyrimas parodė, kad, anot europiečių, kova su klimato kaita parlamentarams turi būti didžiausias prioritetas. 11 ES šalių ši tema buvo minima dažniausia. ES mastu 32 proc. respondentų reikalavo klimato apsaugą įrašyti pirmuoju darbotvarkės punktu.

 

GALERIJA

  • Per pasaulį nusirito protestai prieš klimato kaitą
  • Per pasaulį nusirito protestai prieš klimato kaitą
  • Per pasaulį nusirito protestai prieš klimato kaitą
  • Per pasaulį nusirito protestai prieš klimato kaitą
EPA-ELTOS nuotr.
Rašyti komentarą
Komentarai (8)

Antanas

Klimato kaitos tikrosios priežastis yra visai netos,gal Dievo valia,gal tie palydovai kurie išmaišo viršutinius atmosferos sluoksnius,gal tyrmai karinams tikslams keisti klimata priešo teritorijoje ir taip daryti žala jam,gal ginklu bandimai...

Pranas

Gal butu ir ledinai neslinke per Europa jeigu kas nors butu protestave.....

...

Taip, durneliai - kol jūs dėl vėjo protestuosit, jus it avinus šaunieji Alaho kariai išpjaus. :/
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS