„Pasaulio pabaigos laikrodžio“ rodyklės rodo be dviejų minučių vidurnaktį | Diena.lt

„PASAULIO PABAIGOS LAIKRODŽIO“ RODYKLĖS RODO BE DVIEJŲ MINUČIŲ VIDURNAKTĮ

  • 4

Įtakingi mokslininkai teigia, jog išlieka didelis pavojus, kad branduolinis karas ar klimato kaita sunaikins žmoniją.

Per savo kasmetinę spaudos konferenciją Vašingtone ketvirtadienį organizacijos „Bulletin of Atomic Scientists“ atstovai vadinamąjį „pasaulio pabaigos laikrodį“ paliko pernai metų pozicijoje - jis teberodo be dviejų minučių dvyliktą valandą.

Šiuo laikrodžiu mokslininkai simboliškai išreiškia žmonijos sunaikinimo pavojų. Taip arti savęs sunaikinimo žmonija prieš tai buvo 1953 metais po pirmojo vandenilinės bombos bandymo.

Tai, kad laikrodis nebuvo pasuktas dar arčiau vidurnakčio, „turėtų būti suprasta ne kaip stabilumo ženklas, o kaip primygtinis perspėjimas“, - sakė organizacijos prezidentė Rachel Bronson. „Tai būsena, kuri kelia tokį didelį nerimą, kaip pavojingiausias Šaltojo karo laikais“, - pridūrė ji. Kaip pavyzdį R. Bronson įvardijo „nepriimtinai įtemptus“ santykius tarp Rusijos ir JAV.

Nuo 1947 metų veikiantis laikrodis simbolizuoja, kiek žmonija yra arti branduolinio sunaikinimo ir aplinkos pavojų. Pirmaisiais metais jis rodė be septynių minučių dvyliktą. Po Berlyno sienos griuvimo mokslininkai savo laikrodį atsuko gerokai atgal - iki be 17 min. vidurnakčio.

Rašyti komentarą
Komentarai (4)

T

Idiotai tie mokslininkai

...

Šiaip tai panikos kėlėjus reikia iškart sušaudyti - te jiems greičiau tos rodyklės pasibaigia.

Anonimas

Žmonės ant tiek nukvailėjo, kad tikrai save susinaikins. Taip jiems ir reikia, negailėsiu...
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS