Pasirašytas sprendimas dėl J. Assange'o išdavimo JAV, jį dar svarstys teismas | Diena.lt

PASIRAŠYTAS SPRENDIMAS DĖL J. ASSANGE'O IŠDAVIMO JAV, JĮ DAR SVARSTYS TEISMAS

  • 1

Jungtinės Karalystės vidaus reikalų sekretorius Sajidas Javidas (Sadžidas Džavidas) ketvirtadienį pranešė pasirašęs sprendimą dėl vyriausybių paslaptis viešinančio tinklalapio „WikiLeaks“ įkūrėjo Juliano Assange'o (Džuliano Asandžo) ekstradicijos į JAV, tačiau galutinį sprendimą dėl to turės priimti teismas.

„Jis visiškai pagrįstai (yra) už grotų. Turime JAV ekstradicijos prašymą, kurį teismas nagrinės rytoj; vakar pasirašiau sprendimą dėl ekstradicijos ir jį patvirtinau, taigi, jis rytoj pasieks teismą“, – sakė sekretorius BBC radijo laidai „Today Programme“.

S. Javidas sakė, kad Londonas gavo „legitimų prašymą dėl ekstradicijos“, o jis, kaip vidaus reikalų sekretorius, „norėtų teisingumo pergalės“.

„Šis sprendimas dabar visiškai priklauso nuo teismo... Gavome legitimų prašymą dėl ekstradicijos, ir aš jį pasirašiau, bet galutinį sprendimą priims teismai“, – pridūrė jis.

Laikraštis „The Guardian“ praneša, kad teismo posėdis dėl J. Assange'o ekstradicijos turėtų įvykti penktadienį. Jis gali būti surengtas Londono Belmaršo kalėjime, kur šiuo metu laikomas australas.

„Labai džiaugiuosi, kad policijai pagaliau pavyko jį areštuoti. Jis  teisėtai laikomas už grotų, nes pažeidė Jungtinės Karalystės įstatymus“, – kalbėjo vidaus reikalų sekretorius. 

Jeigu patenkinami pagrindiniai kriterijai, vidaus reikalų sekretorius turi patvirtinti galiojantį ekstradicijos prašymą prieš teismui nusprendžiant, ar asmuo gali būti išduotas. Tada vidaus reikalų sekretorius sprendžia, ar išduoti asmenį.   

J. Assange'as, laikomas griežčiausio režimo Belmaršo kalėjime Londono pietryčiuose, penktadienį numatytame teismo posėdyje tikriausiai pats nepasirodys. Tačiau gali būti, kad jis teismo posėdyje, kuriame iš esmės bus sprendžiami procedūriniai klausimai,  dalyvaus vaizdo ryšiu. 

„WikiLeaks“ redaktorius Kristinnas Hrafnssonas (Kristinas Rafnsonas) sakė, kad realus teisinis mūšis teismo salėje prasidės ne anksčiau kaip po kelių savaičių ar net mėnesių.

JAV Teisingumo departamentas pranešė, kad kaltina J. Assange'ą susimokius su buvusia JAV kariuomenės žvalgybos analitike Chelsea Manning (Čelsi Manning) pavogti ir paskelbti tūkstančius įslaptintų arba konfidencialių karinių ir diplomatinių dokumentų.

47 metų J. Assange'as šiuo metu yra kalinamas Londone. Australų aktyvistas, prieš septynerius metus pasiprašęs prieglobsčio Ekvadoro ambasadoje Londone, buvo suimtas balandžio 11-ąją, Kitui atšaukus jam suteiktą politinį prieglobstį ir išdavus britų pareigūnams. Jam buvo skirta 50 savaičių įkalinimo bausmė už Jungtinės Karalystės teismo 2012 metais nustatytų paleidimo už užstatą sąlygų pažeidimą.

„WikiLeaks“ įkūrėjas Švedijoje taip pat kaltintas seksualine prievarta ir priekabiavimu, tačiau šie kaltinimai buvo panaikinti suėjus senaties terminui.

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

ane?

Ir tai, po galais, nerūpi nė vienam žmogaus teisių gynėjui, - jiems tik rūpi rezonansiniai reikalai Rusijoje, o kas darosi po nosimi , - nusišvilpt, o sąžiningai pasielgęs žmogus gali būti nuteistas iki gyvos galvos, arba mirties bausmėj, ir tai tik dėl to, jok išdrįso pareikšti pasauliui , jog karalius, - t.y. JAV, yra nuogas, kad ir ši valstybė yra atsakinga už daugybę nusikaltimų prieš žmoniškumą. Panaši medžiaga paskelbta apie Rusija,pasaulinėje spaudoje būtų "trinama" mėnesių mėnesius,o dabar visa spauda lyg vandenio būtų prisiėmusi į burnas.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS