Perspėja: Brazilijos Amazonės miškų naikinimas spartėja | Diena.lt

PERSPĖJA: BRAZILIJOS AMAZONĖS MIŠKŲ NAIKINIMAS SPARTĖJA

  • 0

Brazilijos Amazonės miškų naikinimas liepos mėnesį padidėjo 278 proc. palyginti su tuo pačiu laikotarpiu prieš metus, rodo oficialūs duomenys, kuriuos antradienį paskelbė valstybinis institutas, sulaukiantis daug šalies prezidento Jairo Bolsonaro (Žairo Bolsonaro) kritikos dėl požiūrio į šios problemos mastą.

Nacionalinis kosminių tyrimų institutas (INPE) pareiškė, kad per mėnesį buvo iškirsta apie 2,25 tūkst. kvadratinių kilometrų atogrąžų miškų.

Brazilijos prezidentas, kuris yra klimato kaitos skeptikas, bei aplinkos ministras Ricardo Sallesas (Rikardu Sališas) anksčiau yra apkaltinę INPE skelbiant klaidinančius duomenis, tvirtindami, kad skaičiai „neatitinka tiesos“ ir daro žalą institutui bei šaliai.

INPE, kurio reputacija pripažįstama tarptautiniu mastu, duomenys rodo, kad miškų naikinimas per pastaruosius dvylika mėnesių išaugo 40 proc., palyginti su tuo pačiu laikotarpiu prieš metus.

Birželį Amazonės atogrąžų miškų kirtimas padidėjo 88 proc. palyginti su tuo pačiu laikotarpiu prieš metus.

Praėjusią savaitę INPE vadovas Ricardo Galvao (Rikardas Galvauans) buvo atleistas iš pareigų dėl nesutarimų su J. Bolsonaro Amazonės miškų kirtimo klausimu. Šis atleidimas sustiprino aplinkosauginių organizacijų kritiką prezidentui.

Prieš penktadienį atleisdamas R. Galvao, prezidentas pareiškė, jog instituto direktorius „tarnavo kai kurioms NVO“.

Praėjusiais metais vykusiuose rinkimuose J. Bolsonaro sulaukė įtakingo žemės ūkio lobisto paramos.

Anksčiau prezidentas yra svarstęs galimybę atverti saugomas atogrąžų miškų teritorijas žemės ūkiui – ši mintis sulaukė daug prieštaringų vertinimų, atsižvelgiant į dabartinį miškų naikinimo lygį.

GALERIJA

  • Perspėja: Brazilijos Amazonės miškų naikinimas spartėja
  • Perspėja: Brazilijos Amazonės miškų naikinimas spartėja
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS