Popiežius subarė kirpėjus dėl liežuvavimo: neskleiskite paskalų | Diena.lt

POPIEŽIUS SUBARĖ KIRPĖJUS DĖL LIEŽUVAVIMO: NESKLEISKITE PASKALŲ

  • 4

Popiežius Pranciškus pirmadienį Vatikane pasveikino kirpėjus, plaukų stilistus ir kitus grožio industrijos specialistus, bet perspėjo juos neliežuvauti kerpant klientams plaukus ar dažant nagus.

„Verskitės savo amatu krikščioniškai, elkitės su klientais maloniai ir mandagiai, ir visada pasakykite jiems gerą žodį ar padrąsinkite“, – kalbėjo pontifikas.

Kirpdami išsišakojusius galiukus ir tepdami vašku galūnes „venkite pasiduoti pagundai plepėti, nesunkiai įsiskverbiančia į jūsų darbo aplinką“, paragino Pranciškus savo svečius per audienciją Vatikane.

Pasak jo, kosmetologus turėtų saugoti jų globėjas šventuoju paskelbtas Martino de Porresas (Martinas de Poresas), XVI amžiaus kirpėjas ir chirurgas iš Peru. Tikima, kad jis sugebėdavęs kelti daiktus į orą, būti dviejose vietose vienu metu, gydyti ir bendrauti su gyvūnais.

M. de Porresas, taip pat laikomas maišytos rasės žmonių, smuklininkų ir sveikatos apsaugos darbuotojų globėju, buvo Limos kirpėjas. Viduramžiais į kirpėjus ir barzdaskučius būdavo kreipiamasi ne tik prireikus patrumpinti plaukus, bet ir atlikti amputuoti galūnę arba nuleisti kraujo.

„Kiekvienas iš jūsų savo profesinėje veikloje visada galite dirbti vadovaudamiesi teisingumu ir taip prisidėti prie bendros visuomenės gerovės“, – kalbėjo popiežius.

Iš Argentinos kilęs popiežius 2015 metais Šv. Petro aikštėje atidarė kirpyklą ir prausyklą benamiams.

Rašyti komentarą
Komentarai (4)

Nerijus

Zmones vardan religijos yra nuveikia ir geru ir blogu darbu. Tai zinome is is istorijos ir dabarties. Jie mane ar mano ar manys, kad taip geriau.

...

Kryžiaus vardu Lietuvoje kraujo upės tekėjo.

Nerijus

Neteko girdeti ar susidurti, kad religija mokintu blogo. Iskyrus ekstremizma. Daugelis religiju atsiriboja nuo ekstremistu ar teroro.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS