Prancūzija dislokavo karinį laivą Baltijos jūroje Rusijos šešėliniam laivynui stebėti Pereiti į pagrindinį turinį

Prancūzija dislokavo karinį laivą Baltijos jūroje Rusijos šešėliniam laivynui stebėti

2025-05-24 00:03
BNS inf.

Neseniai per Danijos sąsiaurius praplaukęs ir Helsinkyje prisišvartavęs Prancūzijos karo laivas su stebėjimo įranga atplaukė į Baltijos jūrą stebėti Rusijos šešėlinio laivyno, praneša estų dienraštis „Postimees“.

Prancūzija dislokavo karinį laivą Baltijos jūroje Rusijos šešėliniam laivynui stebėti
Prancūzija dislokavo karinį laivą Baltijos jūroje Rusijos šešėliniam laivynui stebėti / AFP nuotr.

Prancūzijos karinių jūrų pajėgų žvalgybos laivas „Dupuy de Lome“ pradėjo savo pirmąją misiją, kurios tikslas – stebėti Rusijos karinį laivyną, ypač šešėlinį laivyną. Gegužės 21 dieną specializuotas laivas pradėjo patruliuoti pagrindiniuose jūrų maršrutuose. Milžiniškas laivas aprūpintas specialiai sukurtomis elektromagnetinės žvalgybos priemonėmis.

Kiekviena radijo banga, radaro signalas ir kitoks elektromagnetinis spinduliavimas palieka savotišką skaitmeninį atspaudą. Laivas „Dupuy de Lome“ buvo sukurtas šiems silpniems pėdsakams aptikti ir analizuoti.

Tai vienas svarbiausių Prancūzijos karinio jūrų laivyno žvalgybos išteklių, sukurtas tam, kad atskleistų subtilias užuominas, kurių kiti paprastai nepastebi.

Laivą valdo Prancūzijos karinės žvalgybos direktoratas (DRM), jis skirtas signalų žvalgybai (SIGINT) ir surinktų duomenų apdorojimui, siekiant paremti bendras karines operacijas.

2005 metų spalį pradėjęs veikti laivas buvo dislokuotas ne viename pasaulio regione, o dabar iš namų uosto Breste jis atplaukė į Baltijos jūrą.

Šešėliniu laivynu vadinami senstantys naftos tanklaiviai, kurie veikia slapta, siekdami apeiti tarptautines sankcijas Rusijai. Jie dažnai plaukioja su netikromis vėliavomis, turi neskaidrias ir dažnai besikeičiančias nuosavybės struktūras, neturi tinkamo draudimo ar identifikavimo sistemų, praneša interneto žurnalas „Army Recognition“.

Tokių laivų naudojimas kelia didelį pavojų jūrų saugumui ir aplinkai.

 

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra