Prancūzijoje komendanto valandos galiojimas plečiamas į dar daugiau šalies vietų | Diena.lt

PRANCŪZIJOJE KOMENDANTO VALANDOS GALIOJIMAS PLEČIAMAS Į DAR DAUGIAU ŠALIES VIETŲ

Prancūzijoje komendanto valanda plečiama į dar aštuonis departamentus, šeštadienį pranešė premjeras Jeanas Castexas, teigdamas, kad tai yra „griežtas ir reikalingas“ atsakas, žmonėms kai kuriuose miestuose pasipriešinus apribojimams.

Prancūzija pastaruoju metu griežtina koronaviruso plitimo valdymo priemones, šalyje daugėjant užsikrėtimo atvejų – valdžios institucijos įvedė 18 val. įsigaliojančią komendanto valandą 15-oje iš 101 šalies departamento, kai likusiuose ši priemonė prasideda 20 val.

Šie 15 departamentų laikomi tais, kuriose fiksuojamas sparčiausias infekcijos plitimas. Šalyje nuo pandemijos pradžios iš viso užfiksuoti 2,7 mln. užsikrėtimo atvejų ir apie 67 tūkst. mirčių.

Nauji departamentai, kuriuose taip pat planuojama paankstinti komendanto valandos pradžią, yra daugiausiai šalies rytuose, įskaitant Žemutinį Reiną, Aukštutinį Reiną, Kot Dorą ir Šerą.

J. Castexas atkreipė dėmesį į antrą pagal dydį Prancūzijos miestą Marselį, kuriame vietos politikai pasipriešino dalinio karantino pratęsimui, abejodami jo veiksmingumu.

„Iš tikrųjų mes Marseliui taikome tokius pačius kriterijus, kaip ir kitur“, – sakė J. Castexas, patvirtindamas, kad ankstesnis karantinas bus išplėstas į aštuonis departamentus, įskaitant Ronos deltą, apimančią Marselį.

„Visi suvokia, kad epidemija neslūgsta, priešingai, ji kai kuriose teritorijose tik stiprėja“, – sakė J. Castexas.

Premjeras taip pat stojo ginti vyriausybės vakcinacijos strategijos, kuri kai kur buvo kritikuojama dėl pernelyg lėto tempo.

„Tikslas yra judėti sparčiai, tačiau daryti tai visiškai nepriekaištingomis saugumo sąlygomis“, – pridūrė jis.

Apklausų rezultatai rodo, kad skepsį dėl skiepų reiškia daugmaž pusė Prancūzijos populiacijos – tai daugiau priešinimosi nei kitose kaimyninėse šalyse.

Tačiau J. Castexas pabrėžė vakcinų strategijos „patikimumą“, pridurdamas, kad „ji privalo būti sėkminga, kadangi būtent tai leis mums išeiti iš šios rimtos ir blogėjančios sveikatos krizės.“

Sveikatos apsaugos ministras Olivieris Veranas savo ruožtu sakė, kad Prancūzija nuo kitos savaitės pradės didinti vakcinavimo tempą.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS