Prancūzijos premjeras žada kelti atlyginimus sveikatos sistemos darbuotojams | Diena.lt

PRANCŪZIJOS PREMJERAS ŽADA KELTI ATLYGINIMUS SVEIKATOS SISTEMOS DARBUOTOJAMS

Prancūzijos premjeras Edouard‘as Philippe‘as pažadėjo ligoninių personalui pastebimai padidinti atlyginimus. Ligoninių darbo įvertinimas šalyje  yra milžiniškas, ir tai atsispindės atlyginimuose, pareiškė jis pirmadienį derybose dėl sveikatos sistemos reformos.

„(Atlyginimų) pakėlimas bus ženklus“, - kalbėjo premjeras. Jis taip pat pabrėžė, jog pandemija parodė, kad reikia keisti „ne reformos kursą, o tempą“. Dabar sprendimai turėtų būti priimti iki liepos vidurio. Prancūzijos vyriausybė jau prieš pandemiją pradėjo sveikatos reformą.
 
Nebegali tabu būti ir darbo laiko klausimas ligoninėse, kalbėjo E. Philippe‘as. Medicinos personalo kasdienybė, anot jo, ateinančiais mėnesiais pasikeis. Be to, reikia pažiūrėti, kokių priemonių gali būti imtasi dėl karjeros.

Premjeras paskelbė apie dideles investicijas, kurios gerokai viršija ligšiolinius pažadus. Vyriausybė, pavyzdžiui, praėjusį rudenį paskelbė, jog valstybė perims 10 mlrd. eurų skolą, kad ligoninės galėtų susitelkti į pagrindinį savo darbą, o ne į kreditų grąžinimą.
 
Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas koronaviruso krizės įkarštyje pažadėjo platų investicijų į sveikatos sistemą ir jos modernizavimo planą.
 

 

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS