Draudimas įsigalioja nedelsiant, nepaisant galimų apeliacijų.
Teismo sprendimu, jai taip pat skirta ketverių metų laisvės atėmimo bausmė, tačiau ji nesės į kalėjimą: dvejų metų bausmės vykdymas bus atidėtas, o kitus dvejus metus ji bausmę atliks su sekimo prietaisu, ne kalėjime.
Sprendimas gali sužlugdyti M. Le Pen galimybes kandidatuoti 2027 metais vyksiančiuose prezidento rinkimuose.
Ji išėjo iš teismo salės po to, kai buvo paskelbtas nuosprendis ir ši sankcija, bet prieš teisėjai paskelbiant sprendimus dėl laisvės atėmimo bausmės ir baudos, sakė naujienų agentūros AFP korespondentas.
Jos partijos „Nacionalinis sambūris“ (RN) lyderis Jordanas Bardella socialiniame tinkle „X“ pareiškė, kad ji tapo „neteisingo“ nuosprendžio auka, ir pridūrė, kad Prancūzijos demokratijai „vykdoma mirties bausmė“.
Vengrijos ministras pirmininkas Viktoras Orbanas pirmadienį išreiškė paramą M. Le Pen po to, kai teismas pripažino Prancūzijos kraštutinių dešiniųjų lyderę kalta dėl sukčiavimo fiktyviomis darbo vietomis Europos Parlamente (EP) ir uždraudė jai kandidatuoti 2027 metų prezidento rinkimuose.
Socialiniame tinkle „X“ po M. Le Pen nuteisimo vengrų nacionalistų lyderis, vienas pagrindinių jos sąjungininkų Europos Sąjungoje (ES), prancūzų kalba parašė: „Je suis Marine!“ („Aš esu Marine!“).
Įskaitant M. Le Pen, devyni RN nariai buvo nuteisti už schemą, pagal kurią jie pasinaudojo EP išlaidomis ir įdarbino padėjėjų, kurie iš tikrųjų dirbo partijai.
Dvylika padėjėjų taip pat buvo nuteisti už nusikaltimo slėpimą. Teismas apskaičiavo, kad schemos vertė siekė 2,9 mln. eurų.
Triskart kandidatė į prezidentus M. Le Pen, turinti realią galimybę laimėti Prancūzijos prezidento postą, griežtai neigia bet kokius nusižengimus.
Italijos ministrės pirmininkės pavaduotojas ir partijos „Lyga“ lyderis Matteo Salvini pavadino Prancūzijos kraštutinių dešiniųjų Marine Le Pen nuteisimą ir draudimą penkerius metus dalyvauti rinkimuose „Briuselio paskelbtu karu“.
Prieš imigraciją nusistačiusi M. Salvini nacionalistinė „Lyga“ Europos Parlamente priklauso tam pačiam kraštutinių dešiniųjų blokui „Patriotai už Europą“, kaip ir M. Le Pen partija, abu lyderiai yra artimi sąjungininkai.
„Paryžiuje jie pasmerkė Marine Le Pen ir norėtų pašalinti ją iš politinio gyvenimo. Blogas filmas, kurį regime ir kitose šalyse, pavyzdžiui, Rumunijoje“, – socialinėje žiniasklaidoje parašė M. Salvini. Jis tai pavadino „Briuselio paskelbtu karu“ tokiu metu, kai „gąsdina“ Ursulos von der Leyen ir Emmanuelio Macrono „karo instinktai“. „Nesileisime įbauginami, nesustosime: visu greičiu pirmyn, mano drauge!“, – parašė jis.
Euroskeptikas M. Salvini, kurio „Lyga“ įeina į ministrės pirmininkės Giorgios Meloni dešiniųjų koalicinę vyriausybę, dažnai užsipuola ES vadovę U. von der Leyen ir Prancūzijos prezidentą Emmanuelį Maconą.
Sureagavo ir Nyderlandų kraštutinių dešiniųjų politikas Geertas Wildersas, pareiškęs, kad Prancūzijos teismo sprendimas jį šokiravo, ir pažadėjęs „100 procentų“ paramą M. Le Pen.
„Esu sukrėstas neįtikėtinai griežto nuosprendžio (…) Palaikau ir tikiu ja (M. Le Pen) visu 100 procentų bei
(be temos)