Prezidentas: baisiausias dalykas būtų buvę sudraskyti dabartinę valdančiąją daugumą | Diena.lt

PREZIDENTAS: BAISIAUSIAS DALYKAS BŪTŲ BUVĘ SUDRASKYTI DABARTINĘ VALDANČIĄJĄ DAUGUMĄ

„Valstiečių“ dominuojama valdančioji koalicija buvo vienintelė galimybė turėti Vyriausybę, sako prezidentas Gitanas Nausėda, komentuodamas viešojoje erdvėje deklaruotus pareiškimus, esą valdantiesiems formuojant Vyriausybę šalies vadovas parodė savo silpnumą.

Pasak jo, „tvirto kumščio“ rodymas ir valdančiosios koalicijos ardymas būtų buvęs pats baisiausias scenarijus Lietuvai.

„Prieš baigiant formuoti Vyriausybę aš buvau susitikęs – sąmoningai to siekiau – su opozicijos partijomis, norėdamas įsitikinti, kiek būtų veiksminga mažumos Vyriausybė. Pripažinsiu, alternatyvų buvo, koalicija galėjo atrodyti ir šiek tiek kitaip... Todėl man rūpėjo išsiaiškinti du dalykus: ar mažumos Vyriausybė gautų pakankamą palaikymą, jeigu taip atsitiktų, ir kaip opozicinės partijos žiūri į išankstinių rinkimų galimybę. Pirmuoju klausimu aš supratau, kad opozicija negali priimti vieningos pozicijos, ar kad (iš dabartinės opozicijos sudaryta. – ELTA) Vyriausybė būtų palaikoma (...) Tuo tarpu išankstinių rinkimų galimybė yra teorija, prezidentas tokios konstitucinės teisės paimti ir išvaikyti Seimą neturi. Tai gali padaryti tik pats Seimas, kuris tikrai nėra pasirengęs, taip pat ir pačios opozicijos pastangomis nėra pasirengęs save paleisti“, – Delfi dėmesio centre antradienį kalbėjo šalies vadovas.

Prieš baigiant formuoti Vyriausybę aš buvau susitikęs – sąmoningai to siekiau – su opozicijos partijomis, norėdamas įsitikinti, kiek būtų veiksminga mažumos Vyriausybė.

Jis pabrėžė, kad įvertinęs šiuos du aspektus suprato, jog alternatyvos „valstiečių“ dominuojamai valdančiajai daugumai tiesiog nėra.

„Įvertinęs šiuos aspektus aš supratau, kad ši koalicija yra, ko gero, vienintelė galimybė apskritai turėti bet kokią Vyriausybę. O pati baisiausia vizija buvo tai, kad sudraskau šią Vyriausybę, pademonstruoju, kaip ten kažkas sako, tvirtą kumštį... ir tada išankstinių rinkimų nėra, Vyriausybės normalios taip pat nėra. Tai Lietuvai būtų šiandien blogiausia, nes prie durų būriuojasi žmonės, kurie reikalauja didinti pensijas, atlyginimus, pašalpas ir kitus dalykus. Ką jiems reikėtų atsakyti?“, – retoriškai klausė prezidentas G. Nausėda.

ELTA primena, kad Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų pirmininkas Gabrielius Landsbergis pastarąjį penktadienį „Žinių radijui“ teigė, kad "valstiečių" lyderis Ramūnas Karbauskis tvirtinant Vyriausybę „perlaužė“ Prezidentūros valią dalyvauti vidaus politikoje, o iki tol aktyvus buvęs premjeras Saulius Skvernelis po Prezidento rinkimų liko pasyvus.

 

Rašyti komentarą
Komentarai (5)

Anonimas

Mažiau kiskit į Nato. Moka didelius pinigus priperka visokių nesąmonių po to išlindę sako pinigų nėra. Perka viską už brangiai reikia puse nesdint iš seimo aferistų.

Ema

Prezidentas bijo Karbauskio. Galėtų pasekti Zelenskio pavyzdžiu, kuris nebijojo paleisti rados ir paskelbė naujus rinkimus, dabar džiaugiasi turėdamas daugumą ir priėmė tokį įstatymą kuris panaikino rados narių neliečiamumą .Nausėdai svarbu viešai pademonstruoti, kaip jis myli Dianą. Zelenskis šaunuolis.

deinis

Pagal Gabrielių .nu ir galingas tas Karbauskis ,PERLAUŽĖ prezidentūrą ,tad buk geras nekipk į Karbauski ,perlauš
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS