R. T. Erdoganas grasina išsiųsti 10 ambasadorių: Vakarai tariasi dėl reakcijos | Diena.lt

R. T. ERDOGANAS GRASINA IŠSIŲSTI 10 AMBASADORIŲ: VAKARAI TARIASI DĖL REAKCIJOS

Turkijos prezidentui Recepui Tayypui Erdoganui pagrasinus išsiųsti dešimties šalių ambasadorius, JAV, Prancūzija ir kitos valstybės sekmadienį tarėsi, kaip reaguoti į šį pareiškimą.

R. T. Erdoganas šeštadienį paskelbė nurodęs Užsienio reikalų ministerijai dešimt ambasadorių paskelbti „nepageidaujamais asmenimis“. Toks žingsnis paprastai reiškia diplomatų išsiuntimą.

Ambasadoriai Turkijos prezidento nemalonę užsitraukė, kai savaitės pradžioje pareikalavo paleisti iš kalėjimo turkų verslininką ir kultūros puoselėtoją Osmaną Kavalą. Jis nuo 2017 metų kalinamas Stambule, nors Europos Žmogaus Teisių Teismas jau 2019-aisiais nurodė jį paleisti.

O. Kavalas kaltinamas rėmęs antivyriausybinius protestus Stambule 2013 metais ir kurstęs perversmą. Be to, jis kaltinamas „politiniu ir kariniu šnipinėjimu“, susijusiu su 2016-ųjų puču. Kritikai kaltinimus vadina politiškai motyvuotais.

JAV valstybės departamentas, komentuodamas R. T. Erdogano pareiškimą, sekmadienį teigė, kad dabar tikisi „aiškumo iš Turkijos užsienio reikalų ministerijos“. Vokietijos užsienio reikalų ministerija pareiškė: „Mes išgirdome Turkijos prezidento R. T. Erdogano pasisakymą ir šiuo metu dėl jo intensyviai konsultuojamės su kitomis devyniomis šalimis“.

Akys dabar nukreiptos į Turkijos užsienio reikalų ministrą Mevlütą Cavusoglu, kuris šiuo metu yra Pietų Korėjoje. Jei jis įgyvendins prezidento nurodymą, tai bus drastiškas žingsnis, smarkiai aptemdysiantis NATO partnerės Turkijos santykius su ES bei JAV – ir tai likus savaitei iki G20 viršūnių susitikimo. Čia R. T. Erdoganas tikisi dvišalio susitikimo su JAV prezidentu Joe Bidenu.

Rašyti komentarą
Komentarai (5)

o

'ko si musulsultona dar laikot nato juk tai genociddcinikas paleides visus savo valkatas europon jis greiciau kinu rusu draugas negu jav ir europos tai varykit ji Na....i .......

Anonimas

Okupuotos Lietuvos liaudis PALAIKO Turkijos NEPRIKLAUSOMYBES kova pries p.i.d.e.r.a.s.i.n.i.u.s Vakarus. Stipk banditu Amerika. Stipk JevroPiderSojuze.

Petras

Tai ar Turkijos prezidentas neteisus gindamas savo šalies interesus?
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS