Pridėjus mokesčius, kaina išaugo iki 8,6 mln. eurų. Tai tapo nauju brangiausiai parduotos rankinės rekordu. Pradinė kaina siekė milijoną.
„Man kaina šiek tiek utopinė. Žinoma, džiaugiuosi, kad Prancūzijoje vis dar yra žmonių, kurie gali investuoti milijonus eurų į tokius daiktus kaip ši rankinė“, – kalbėjo „Birkin“ rankinės pardavėja Catherine.
Rankinė 1985 metais sukurta specialiai Prancūzijos žvaigždei – aktorei ir dainininkei Jane Birkin ir tapo visų vėlesnių „Birkin“ rankinių prototipu bei pavadinta jos garbei. Aktorė prieš savo mirtį juokavo, kad rankinė taip išpopuliarėjo, jog tapo net žinomesnė už ją pačią.
„Krepšys nėra pats gražiausias, jis įplyšęs, bet svarbiausia ne medžiaga, o sentimentalumas“, – teigė aukciono dalyvis Danielis Wessonas.
Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:
Rankinėje iš tiesų daug įbrėžimų ir lipdukų pėdsakų. Žinoma, kad J. Birkin labai mėgo puošti aksesuarą įvairiais niekučiais ir pakabukais, o tai tapo jos vizitine kortele.
„Manau, kad tai meistriškumas, dizainas, tikra mūsų laikų ikona. Ji pasakoja „Birkin“ istoriją“, – šnekėjo Pasaulinio rankinių ir mados skyriaus vadovė Morgane Halimi.
Rankinės idėja atsirado, kai aktorė lėktuve susitiko su tuomečiu „Hermès“ direktoriumi ir pasiskundė, kad į dabartines rankines niekas netelpa. Taip buvo sukurta rankinė, kuri atitiko J. Birkin poreikius.
„Ši rankinė man kaip vaikas. Mes daug laiko praleidome kartu, bet dabar laikas atsisveikinti“, – sakė „Birkin“ rankinės pardavėja.
J. Birkin mirė būdama 76 metų. Originalią rankinę, kurią turėjo daugiau nei dešimtmetį, paaukojo aukcionui, kad surinktų lėšų AIDS labdaros organizacijai. Vėliau ją įsigijo prabangios parduotuvės Paryžiuje savininkė. Ji rankinę turėjo 25-erius metus, tačiau galiausiai pardavė.
(be temos)