Rusijos diplomatijos vadovas kaltina Vakarus kišimusi į Baltarusijos reikalus | Diena.lt

RUSIJOS DIPLOMATIJOS VADOVAS KALTINA VAKARUS KIŠIMUSI Į BALTARUSIJOS REIKALUS

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas ketvirtadienį apkaltino Vakarus kišimusi į Baltarusijos reikalus per susitikimą su šios šalies autokratu prezidentu Aliaksandru Lukašenka, mėginančiam numalšinti jau kelis mėnesius rengiamus protestus prieš jo ginčijamą perrinkimą.

S. Lavrovas derėjosi su A. Lukašenka ir kitais aukšto rango pareigūnais Minske, Rusijai vėl demonstruojant palaikymą savo kaimynei.

Tūkstančiai protestuotojų, reikalaujančių A. Lukašenkos atsistatydinimo, kas savaitgalį išeina į Minsko gatves nuo rugpjūčio 9 dienos, kai 66 metų veteranas politikas oficialiai užsitikrino šeštąją kadenciją prezidento poste.

Protestuotojai tikrąja nugalėtoja laiko 38 metų politikos naujokę Sviatlaną Cichanouskają, perėmusią savo įkalinto vyro vietą prezidentinėse varžybose.

Maskva teberemia A. Lukašenką nuo protestų pradžios, o pastaraisiais mėnesiais įvyko keli susitikimai tarp abiejų šalių aukšto rango pareigūnų.

Kalbėdamas per spaudos konferenciją su savo kolega baltarusiu Vladzimiru Makejumi, S. Lavrovas apkaltino Jungtines Valstijas ir kelias Europos šalis „šiurkščiu kišimusi“ į Baltarusijos vidaus reikalus.

„Išmintingi Baltarusijos žmonės sugeba susitvarkyti be jokių išorinių raginimų ir įkyrių nepageidaujamo siūlymų tarpininkauti“, – sakė S. Lavrovas.

Į valdžią prieš 26 metų atėjęs A. Lukašenka kaltina Vakarų valstybes kurstant demonstracijas ir rezgant sąmokslą jį nuversti.

S. Lavrovas pareiškė, kad Vakarai „naudoja nešvarius vadinamųjų spalvotųjų revoliucijų metodus, įskaitant manipuliavimą visuomenės nuomone, paramą atvirai antivyriausybinėms jėgoms ir jų radikalizavimo skatinimą“.

Kelių Vakarų šalių lyderiai atsisakė pripažinti vėliausių rinkimų rezultatus ir išreiškė palaikymą S. Cichanouskajai, kuri netrukus po balsavimo buvo priversta pasitraukti į Lietuvą.

Europos Sąjunga paskelbė sankcijų A. Lukašenkai ir daugeliui jo sąjungininkų dėl įtariamo rinkimų klastojimo ir milicijos susidorojimo su demonstrantais.

Baltarusijos saugumo pajėgos pirmosiomis demonstracijų dienomis sulaikė tūkstančius protestuotojų. Daugelis jų vėliau pranešė apie kankinimą ir piktnaudžiavimą areštinėse.

Milicija ir toliau reguliariai sulaiko demonstrantus ir opozicijos veikėjus, o nuo protestų pradžios jau žuvo keli žmonės.

Rašyti komentarą
Komentarai (6)

Kęstas

Lietuvos žiniasklaidos lygis: Nuvažiuoja į Azebaidžaną. Tuščio restorano gale randa girtą žmogų. Šis pradeda keikti Rusiją. Valio. Straipsnis gatavas. Nuorodas ir platesnį aptarimą galima rasti, guglinant žodžius apie mokslą-studijas-ekonomiką.

ooo

jie kaip ,,Stalino saule,, nesa i rytus savo iskrypeliska ,,demokratija,,???

Anonimas

lavrove, maziau pisk liaudziai prota. Daug pliurpi bet nieko nedarai su savo chebrantu Putinu. Tie kurie bijo duoti realu atkirti priesui tai labai daug mala liezuviu, arba ...... esat Jevrokolchozo ir Amerikos pakalikai.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS