Rusijos opozicijos kandidatas rinkimuose varžysis su dviem bendrapavardžiais | Diena.lt

RUSIJOS OPOZICIJOS KANDIDATAS RINKIMUOSE VARŽYSIS SU DVIEM BENDRAPAVARDŽIAIS

Vėliau šį mėnesį balsuosiantiems Rusijos rinkėjams bus galima atleisti, jeigu jie susipainios – rinkimuose į parlamentą Sankt Peterburge dalyvauja trys panašios išvaizdos kandidatai, turintys tokį patį vardą ir pavardę.

Borisas Višnevskis, gerai žinomas opozicijos politikas, siekiantis perrinkimo antro didžiausio Rusijos miesto regiono parlamente, varžysis su dar dviem Borisais Višnevskiais, kurie taip pat yra praplikę ir nešioja trumpas žilstelėjusias barzdeles.

„Tai yra politinis sukčiavimas“, – naujienų agentūrai AFP sakė liberalios partijos „Jabloko“ 65 metų atstovas B. Višnevskis.

„Šie žmonės rinkimuose dalyvauja ne tam, kad būtų išrinkti arba pateiktų savo politinę programą, bet siekdami sutrikdyti rinkėjus. Jie ne tik dėl to pasikeitė savo vardus, bet taip pat pasikeitė ir išvaizdą“, – kalbėjo jis.

B. Višnevskis yra vienas tų, kuris dalyvauja dešimtyse rugsėjo 17–19 dienomis rengiamų rinkimų, įskaitant rinkimus į parlamento žemuosius rūmus, iš kurių eliminuoti beveik visi balsingesni Kremliaus kritikai.

Jis sakė žinojęs, kad jam gali tekti varžytis su balsų gadintojais – tai dažnai Rusijoje naudojama politinė taktika, kai siekiant sumažinti rinkėjų paramą populiariam politikui į sąrašus įtraukiami tą pačią pavardę turintys kandidatai.

Tačiau Višnevskis apstulbo neseniai pamatęs montažą iš oficialaus rinkimų plakato su beveik identiškomis jo ir dviejų kitų Borisų Višnevskių nuotraukomis.

Jis sakė žinantis vieną iš savo tariamų bendravardžių, Viktorą Bykovą, populiarumą vis labiau prarandančios partijos „Vieningoji Rusija“ kandidatą.

„Prieš tapdamas „Borisu Višnevskiu“ jis atrodė kitaip – neturėjo barzdos“, – sakė jis.

„Gėdinga“

Rusijos nepriklausomas laikraštis „Novaja Gazeta“, kuriame spausdinasi B. Višnevskis, pranešė, jog antrasis kandidatas yra Aleksejus Šmeliovas, taip pat pasikeitęs savo vardą ir pavardę prieš rinkimus.

Nė su vienu iš šių kandidatų AFP susisiekti nepavyko. „Vieningosios Rusijos“ vietos skyrius taip pat kol kas neatsakė į AFP klausimus.

Sekmadienį B. Višnevskis paskelbė rinkimų plakato nuotrauką socialiniame tinkle „Twitter“, o  pirmadienį pranešė pateikęs oficialų skundą.

Centrinės rinkimų komisijos pirmininkė Ela Pamfilova šią situacija pavadino „gėdinga“ ir „pasityčiojimu iš rinkėjų“, tačiau leido suprasti, kad negali nieko pakeisti.

Rusijos rinkimų įstatymai yra „labai liberalūs“, todėl rinkimuose gali dalyvauti visi Boriso Višnevskio vardą ir pavardę turintys kandidatai, sakė ji pirmadienį radijo stočiai „Kommersant FM“.

„Kreipiuosi į šiuos du asmenis – jeigu jums dar liko nors kiek sąžinės – sukaupkite ją ir pasitraukite, kol dar yra galimybė trauktis – ir Aleksejau Šmeliovai, ir Viktorai Bykovai“, – sakė E. Pamfilova vėliau vykusiame rinkimų komisijos posėdyje.

Šiuo metu „Vieningosios Rusijos“ populiarumas siekia maždaug 30 proc., nurodo valstybinis visuomenės nuomonės tyrimų institutas VCIOM. Tai 10 punktų mažiau nei per praėjusius Valstybės Dūmos rinkimus 2016 metais.

Prieš rinkimus Rusijos valdžia ėmėsi susidorojimo su opozicija ir nepriklausoma žiniasklaida. Vasarį ji įkalino balsingiausią prezidento Vladimiro Putino kritiką Aleksejų Navalną ir vėliau uždraudė jo organizacijas.

 

Rašyti komentarą
Komentarai (3)

Nekasdieniška \\\\\.../////

3 žydai pasirinko vienodas pavardes.

Anonimas

Putinistai p1d0raškos sugeba gi. Kam jiems is viso tie rinkimai,mjei vienaip ar kitaip “laimes”?

Anonimas

Visi liandzberginiai panašūs vienas į kitą , net ir rusiški. Įžūlųs, pikti, nepatenkinti, godūs....šlykštųs...

SUSIJUSIOS NAUJIENOS