Rusijos parlamentas patvirtino būsimą taupų biudžetą | Diena.lt

RUSIJOS PARLAMENTAS PATVIRTINO BŪSIMĄ TAUPŲ BIUDŽETĄ

  • 1

Rusijos parlamento žemieji rūmai, Valstybės dūma, penktadienį pirmuoju skaitymu patvirtino federalinį biudžetą, kuriame numatytas išlaidų apkarpymas svarbiuose sektoriuose; tai sužadino nerimą, kad žlunga tartum prasidedantis ūkio atsigavimas.

2017-2019 federalinį biudžetą Valstybės dūma patvirtino 334 balsais „už“, prieš buvo 100 parlamentarų.

Dar turi būti surengti du skaitymai Dūmoje ir balsavimas Senate bei patvirtinimas prezidento Vladimiro Putino parašu.

V.Putinas, Rusijos prezidentu pirmą kartą tapęs praėjus dvejiems metams nuo krizės 1998 metais, pažadėjo kontroliuoti valstybės finansus, nepaisant ryškaus energetinių išteklių kainos mažėjimo.

Biudžeto projekte kitais metais numatytas biudžeto deficitas 3,2 proc. BVP, 2018 metais – 2,2 proc. ir 2019 metais – 1,2 proc.

Tačiau biudžeto deficito mažinimas brangiai kainuos – numatyti žymūs išlaidų apkarpymai daugelyje sektorių – nuo švietimo iki karinės sferos.

Ekonomistai nuogąstauja, kad šie apkarpymai gali sutrukdyti Rusijos pastangoms pakilti iš dvejų metų recesijos, kurią sukėlė Vakarų šalių sankcijos ir sumažėjusios energetikos išteklių kainos.

Rusijos prekybos ir pramonės rūmų nuomone, dabartinis biudžeto projektas rodo „pavojų augimo perspektyvai“, o Pramonininkų ir verslininkų sąjunga šį biudžetą vadina „stabilizavimo ir stagnacijos“ biudžetu, o ne augimą skatinančiu.

Komunistų ir nacionalistų frakcijos Valstybės dūmoje kritikavo pateiktą projektą – Komunistų partijos lyderis Genadijus Ziuganovas Rusijos žiniasklaidai sakė, kad jis yra „antisocialus“ ir „neišvengiamai atves prieš politinės krizės“.

Finansų ministras Antonas Siluanovas gyrė biudžeto taupumą ir sakė, kad tai esanti „sąlyga, garantuosianti tvirtą augimą“.

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

Cha!-

O kas jiems daugiau liko? fašistas putinas liepė, ir vsio.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS