Rusijos URM: iš šalies išsiunčiamas vienas estų diplomatas | Diena.lt

RUSIJOS URM: IŠ ŠALIES IŠSIUNČIAMAS VIENAS ESTŲ DIPLOMATAS

Į Rusijos užsienio reikalų ministeriją buvo iškviestas Estijos ambasadorius Margusas Laidre (Margusas Laidrė), kuriam buvo pranešta apie vieno ambasados darbuotojo paskelbimą persona non grata, antradienį pranešė rusų URM.

Pasak ministerijos, taip Maskva reaguoja į praėjusį mėnesį Estijos priimtą sprendimą išsiųsti iš šalies vieną rusų ambasados darbuotoją.

Kaip liepos 15 dieną skelbė Estijos URM, toks žingsnis žengtas reaguojant į Estijos generalinio konsulato Sankt Peterburge konsulo Marto Latte (Marto Latės) išsiuntimą iš Rusijos.

Liepos 7-ąją Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova pranešė, kad M. Latte paskelbtas nepageidaujamu asmeniu.

Tai įvyko kitą dieną po to, kai Rusijos federalinė saugumo tarnyba (FSB) sulaikė šį estų diplomatą, jam esą bandant gauti slapto pobūdžio informacijos iš vieno Rusijos piliečio.

Talinas pavadino tai Rusijos provokacija prieš Estijos diplomatą, o jam pareikštus kaltinimus – nepagrįstais.

Kaip nurodoma Rusijos URM antradienio pranešime, M. Laidre buvo pareikštas stiprus protestas ir įteikta nota, kurioje „teigiama, kad remiantis abipusiškumo principu persona non grata paskelbiamas Estijos diplomatinės atstovybės Maskvoje darbuotojas, kuriam liepiama per savaitę palikti Rusijos Federacijos teritoriją“.

Komentare taip pat teigiama, kad Rusijos pusė siūlo „savo partneriams estams sustoti, dar labiau neapsunkinti situacijos“, antraip Talinas sulauks „naujo ryžtingo Rusijos užsienio reikalų ministerijos atsako“.

„Tuo pačiu metu visa atsakomybė už dvišalių santykių pablogėjimą visiškai priklausys Estijai“, – priduriama jame.

Nuo šių metų pradžios įtampą tarp Rusijos ir Vakarų šalių didino virtinė abipusių diplomatų išsiuntimų ir kaltinimų šnipinėjimu.

Balandį Maskva paliepė Ukrainos konsului Sankt Peterburge palikti Rusiją, kai FSB paskelbė sučiupusį jį mėginant perimti įslaptintos informacijos iš vieno Rusijos piliečio.

Tą patį mėnesį Maskva taip pat išsiuntė keturis Baltijos šalių diplomatus, reaguodama į Lietuvos, Latvijos ir Estijos sprendimus išsiųsti rusų diplomatų, solidarizuojantis su kai kurių Vidurio ir Rytų Europos valstybių atitinkamais veiksmais.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS