Maskva yra pasiruošusi atnaujinti oro susisiekimą su Sakartvelu | Diena.lt

MASKVA YRA PASIRUOŠUSI ATNAUJINTI ORO SUSISIEKIMĄ SU SAKARTVELU

Maskva yra pasirengusi atšaukti skrydžių į Sakartvelą draudimą ir leisti kartvelams į Rusiją keliauti be vizų, tačiau yra viena sąlyga – šalyje esą „turi nelikti rusofobijos“, remdamasis šaltiniu Rusijos užsienio reikalų ministerijoje (URM), rašo laikraštis „Kommersant“.

Pasak Rusijos URM atstovo, sprendimo dėl skrydžių draudimo peržiūrėjimas tapo įmanomas po to, kai Sakartvelio prezidentė Salome Zurabišvili supeikė kartvelų TV kanalo „Rustavi-2“ eteryje nuskambėjusius įžeidimus Vladimirui Putinui. Pats Rusijos prezidentas antradienį neigiamai pasisakė apie Dūmos Sakartvelui siūlomas įvesti sankcijas.

„Vis dėlto, turi būti žingsnių tęstinumas. Jei Gruzijoje (Sakartvele) situacija normalizuosis, rusofobija išnyks, bus užtikrinamas mūsų piliečių saugumas, galėsime kalbėti apie oro susisiekimą“, – sakė „Kommersant“ šaltinis.

Pasak laikraščio, panaikinus neva rusofobiją Sakartvele, būtų svarstoma ir apie bevizį režimą kartvelams. „Kommersant“ šaltinių teigimu, bevizis režimas tarp Sakartvelo ir Rusijos jau buvo beveik įvestas, tačiau tam esą sutrukdė birželį vykę masiniai protestai Tbilisyje.

Rusijos ir Sakartvelo santykiai subjuro birželio pabaigoje prasidėjus protestams Tbilisyje. Protestai kilo dėl to, kad Rusijos parlamentaras sakė kalbą iš parlamento pirmininko vietos Sakartvelo parlamente.

Antradienį Rusijos Dūma siūlė įvesti sankcijas Sakartvelui, tačiau V. Putinas tokios idėjos nepalaikė.

„Kalbant apie sankcijas Sakartvelui, nedaryčiau to iš pagarbos Sakartvelo žmonėms. Nedaryčiau nieko, kas komplikuotų mūsų santykius“, - žurnalistams sakė V. Putinas.

Rašyti komentarą
Komentarai (4)

Anonimas

M: argi nepastebėjai iki šiol, kokia mūsų valdžia kvaila ? Kvailesnių ir būti negali.

Anonimas

Neseniai buvau susitikime su doičiais ir škipetarais, sekantis numatytas su euskarais.

M

Neklaidinkit su tais savo sakartvelais visi vadina Gruzija, negi tokia kvaila valdzia musu
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS