S. Lavrovas Irake aptaria JAV sankcijas dėl Ukrainos | Diena.lt

S. LAVROVAS IRAKE APTARIA JAV SANKCIJAS DĖL UKRAINOS

  • 0

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas ir jo kolega iš Irako pirmadienį aptarė neapmokėtas sąskaitas Rusijos naftos bendrovėms dėl JAV sankcijų, kurios buvo įvestos prasidėjus karui Ukrainoje.

Irako užsienio reikalų ministras Fuadas Husseinas (Fuadas Huseinas) Bagdade surengtoje spaudos konferencijoje sakė, kad trečiadienį lankydamasis Vašingtone aptars šį klausimą.

„Sankcijos Irakui neturėtų būti taikomos dėl jo tolesnio bendradarbiavimo su Rusijos bendrovėmis“, – sakė F. Huseinas žurnalistams.

Beveik prieš metus prasidėjus karui Ukrainoje, Jungtinės Valstijos ir Europos Sąjunga įvedė sankcijas Rusijos pareigūnams, bankams ir finansų institucijoms, todėl trečiosios šalys baiminasi bet kokių su Rusija susijusių sandorių.

F. Husseinas sakė, kad Irake veikiančios Rusijos naftos ir dujų bendrovės vis dar laukia kai kurių mokėjimų, tačiau nepatikslino, kiek reikia sumokėti.

Stovėdamas šalia S. Lavrovo, jis sakė: „Aptarėme, kaip valdyti šiuos įsipareigojimų nevykdymo atvejus, atsižvelgiant į Rusijai taikomas sankcijas ir Irako bankų bei jo centrinio banko apsaugą.“

Jis teigė, kad artimiausiais mėnesiais įvyks jungtinio dvišalių santykių su Rusija komiteto posėdis šiam klausimui aptarti.

Tuo tarpu S. Lavrovas kritikavo Vakarų priemones ir pavadino jas neteisėtomis.

„Dabartinėmis sąlygomis, kai amerikiečiai ir jų įgaliotiniai taiko neteisėtus apribojimus, labai svarbu apsaugoti teisėtus ekonominius santykius nuo neteisėto Vakarų spaudimo“, – sakė S. Lavrovas.

„Taip elgiasi daugelis regiono šalių, kurios vietoj dolerio atsiskaito kitų patikimų šalių valiutomis, ypač už tiekiamą naftą“, – pridūrė jis.

F. Husseinas pakartojo, kad Bagdadas remia paliaubas ir derybas dėl karo Ukrainoje užbaigimo.

„Pritariame abiejų šalių paliauboms, kad būtų galima pradėti derybas dėl šios tikrai pasaulinės krizės užbaigimo“, – sakė jis.

 

Gairės: karas Ukrainoje, JAV sankcijos, Įrakas, Sergejus Lavrovas, Fuadas Husseinas
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS