Sacharovo premija skirta Baltarusijos opozicijai | Diena.lt

SACHAROVO PREMIJA SKIRTA BALTARUSIJOS OPOZICIJAI

Europos Parlamentas (EP) šių metų Sacharovo premiją už minties laisvę skyrė Baltarusijos opozicijai.

Kaip paskelbė EP pirmininkas Davidas Sassoli, Sacharovo premijos laureatais tapo Baltarusijos demokratinė opozicija, atstovaujama Koordinacinės tarybos.

„Man garbė pranešti, kad 2020 m. Sacharovo premijos laureatai yra Baltarusijos demokratinės opozicijos moterys ir vyrai. Savo pusėje jie turi tai, ko brutali jėga niekada negali nugalėti – tiesą. Nepasiduokite savo kovoje. Mes jūsų pusėje“, – tviteryje rašė D. Sassoli.

 

 

„Didžiuliai protestai Baltarusijos gatvėse išjudino pasaulį. Mus vis labiau nuvilia smurtinis (Baltarusijos prezidento Aliaksandro) Lukašenkos persekiojimas. Dabar laikas klausytis žmonių balso“, skelbdamas premijos laureatus, sakė D. Sassoli.

Premijos įteikimo ceremonija vyks gruodžio 16 d. Strasbūre.

Sovietų Sąjungos disidento Andrejaus Sacharovo vardu pavadintą premiją už minties laisvę kasmet skiria EP. Ji buvo įsteigta 1988-aisiais, siekiant pagerbti asmenis ir organizacijas, ginančius žmogaus teises ir žmogiškąsias vertybes, kovojantiems su priespauda ir neteisybe.

Tarp ankstesnių premijos laureatų yra pirmas demokratiškai išrinktas Pietų Afrikos Respublikos (PAR) prezidentas Nelsonas Mandela, buvęs Jungtinių Tautų (JT) generalinis sekretorius Kofis Annanas, nevyriausybinė organizacija „Reporteriai be sienų“, moterų teisių į mokslą ir išsilavinimą gynėja Malala Yousafzai ir daug kitų.

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

pasityčiojimas

iš krikčionybės ......... nepaskirdamas premijos chaldėjų arkivyskupui gelbėjusiam krikščionis ir jų istorinius rankraščius nuo islamistų , EP atidavė ją besiblaškančiai ''opozicijai'' - žemiau krist nėra kur

SUSIJUSIOS NAUJIENOS