„Samsung“ verslo imperijos įpėdinis atsiprašė dėl korupcijos skandalo | Diena.lt

„SAMSUNG“ VERSLO IMPERIJOS ĮPĖDINIS ATSIPRAŠĖ DĖL KORUPCIJOS SKANDALO

„Samsung“ įmonių grupės paveldėtojas Lee Jae-yongas (Li Džejongas) trečiadienį atsiprašė už Pietų Korėjos technologijų milžinės netinkamą elgesį, įskaitant kontroversišką planą jam perimti iš tėvo vadovavimą didžiausiai pasaulyje išmaniųjų telefonų gamintojai.

Lee Jae-yongas, „Samsung Electronics“ valdybos vicepirmininkas, 2017-aisiais buvo nuteistas kalėti penkerius metus už kyšininkavimą, turto pasisavinimą ir kitus nusikaltimus, susijusius su skandalu, dėl kurio iš posto buvo pašalinta Pietų Korėjos prezidentė Park Geun-hye (Pak Gjunhė). 

51 metų Lee Jae-yongas po metų buvo paleistas į laisvę, teismui patenkinus jo apeliacinį skundą, tačiau šiuo metu vyksta naujas bylos svarstymas.  

„Mūsų technologijos ir produktai vertinami kaip aukščiausios kokybės, tačiau visuomenės požiūris į „Samsung“ išlieka griežtas, – sakė Lee Jae-yongas. – Tai mano kaltė. Atsiprašau.“   

„Samsung Electronics“ biure žybsint fotoaparatų blykstėms ir stebint žurnalistams, kurie dėl taikomų socialinio atstumo taisyklių buvo susodinti saugiu atstumu vienas nuo kito, Lee Jae-yongas triskart nusilenkė.       

Jis taip pat sakė, jog neleis savo vaikams paveldėti jo pareigų įmonėje.  

Šis atsiprašymas buvo paskelbtas „Samsung“ atitikties komiteto, prižiūrinčio įmonės veiklos skaidrumą, prašymu.  

Lee Jae-yongas faktiškai vadovauja „Samsung“ įmonių grupei nuo 2014 metų, kai jo tėvą, įmonių grupės valdybos pirmininką Lee Kun-hee (Li Kunhi) ištiko širdies priepuolis.    

Teismo byla susijusi su milijonais dolerių, kuriuos „Samsung“ grupė sumokėjo Park Geun-hye slaptai patikėtinei Choi Soon-sil (Čoi Sunsil) mainais į vyriausybės paramą, be kita ko, užtikrinant Lee Jae-yongui sklandų įmonių grupės valdymo perėmimą iš tėvo.  

Šis skandalas į dienos šviesą iškėlė šešėlinius Pietų Korėjos stambiojo verslo ir politikos ryšius. Nuo pareigų nušalinta Park Geun-hye ir jos draugė  Choi Soon-sil buvo apkaltintos ėmusios kyšius iš didžiųjų šalies bendrovių mainais į į politinį prielankumą.

„Samsung Electronics“ yra „Samsung“ įmonių grupės patronuojamoji įmonė. Ši grupė yra didžiausia tarp šeimų kontroliuojamų konglomeratų, dominuojančių Pietų Korėjos ekonomikoje, kuri pagal dydį yra 12-a pasaulyje.    

Grupės bendroji apyvarta yra lygi penktadaliui šalies bendrojo vidaus produkto, todėl ji nepaprastai svarbi šalies ekonomikai.

Valdybos pirmininkas Lee Kun-hee laikomas turtingiausiu žmogumi Pietų Korėjoje ir užima 65 vietą agentūros „Bloomberg“ sudaromame pasaulio milijardierių sąraše. Jo turtas vertinamas 15,7 mlrd. JAV dolerių, o Lee Jae-yongo – 5,7 mlrd. JAV dolerių.    

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

Faktai ir pletkai

Ka reiškia vertinamas? Kas vertino?

SUSIJUSIOS NAUJIENOS