Scientologijai galas? Pereiti į pagrindinį turinį

Scientologijai galas?

2010-03-13 23:59

Praėjus 56 metams nuo tada, kai buvo įkurta, scientologų bažnyčia priversta kautis dviem frontais: su išorės kritikais, kurių niekada netrūko, ir su ją paliekančiais buvusiais nariais, kurie šią religinę bendruomenę kaltina prievarta, rašo dienraštis "International Herald Tribune".

Vergiškas darbas

Scientologais auginti Christie King ir jos vyras Chrisas Collbranai dar paauglystėje buvo priimti į elitinį scientologų bažnyčios skyrių "Sea Org". Jie pasirašė kontraktą milijardui metų, nes scientologai tiki esantys nemirtingi.

Pora dirbo septynias dienas per savaitę, dažnai labai mažai ilsėdavosi ir už tai gaudavo tik 50 JAV dolerių (šių dienų kursu beveik 130 litų) per savaitę.

Po 13 metų iliuzijos dingo ir Collbranai nusprendė pasitraukti iš "Sea Org". Tačiau scientologų bažnyčia pareikalavo, kad pora pasirašytų melagingus liudijimus apie jų asmeninį gyvenimą ir buvusį darbą, sumokėtų tūkstančius dolerių už kursus ir patarimus bei susitaikytų su tuo, kad nebegalės bendrauti su savo tėvais, artimaisiais ir draugais, kurie lieka šios religinės bendruomenės nariais.

Be to, iš jų buvo atimti pasai, neleista susitikinėti, jie buvo priversti lankyti kursus – taip bandyta juos išlaikyti sektoje.

"Kodėl mes taip sunkiai dirbome šiai organizacijai? – kalbėjo Ch.K.Collbran. – Kodėl viskas baigėsi taip blogai? Mes nieko nesuprantame."

Pasitraukimų banga

Collbranai nėra vieninteliai. Pora internete aptiko, kad šimtai žmonių, tarp jų ir buvę aukšti scientologų vadovai, paliko judėjimą.

Po 56 metų, kai mokslo fantastikos rašytojas L.Ronas Hubbardas (mirė 1986 m.) įkūrė judėjimą, dabar scientologų bažnyčia vis labiau spaudžiama savo buvusių narių reformuotis. Buvę scientologai tikina, kad buvo sumušti sektos vadovo Davido Miscavige'o, juos vertė darytis abortus, dirbti vergiškomis sąlygomis.

Scientologai daug dėmesio skiria, kad tokios įžymybės kaip Tomas Cruise'as ar Johnas Travolta puoselėtų jų bažnyčios įvaizdį. Tačiau pastaruoju metu ir kai kurios žvaigždės paliko religinę bendruomenę. Vienas žymiausių – režisierius ir scenarijų autorius bei "Oskarų" laureatas Paulas Haggisas. Jis 35 metus buvo scientologu, o pasitraukimo laiške teigė, kad sektą palikusių žmonių kaltinimai yra tiesa.

"Šiuos kaltinimus metė ne pašaliniai, kurie tik ir bando mus paskandinti purve. Šiuos kaltinimus pateikė aukšti vadovai, kurie didžiąją gyvenimo dalį skyrė bažnyčiai", – rašė P.Haggisas.

Tik tuščios sienos?

Tačiau pati scientologų bažnyčia visus šiuos pareiškimus neigia ir tikina, kad jai puikiai sekasi – praėjusiais metais pastatyta keletas centrų visame pasaulyje, praplėstos valdos Floridoje, kur konstruojama didžiulė scientologų meka.

"Viskas pastatyta ant melo, – pasakojo pasitraukęs Ch.Collbranas. – Dirbome 16 valandų per dieną, kad išgelbėtume planetą ir skęstančią bažnyčią."

"Skęstančios bažnyčios" įvaizdį patvirtina ir statistika. Apklausos rodo, kad nuo 2001 iki 2008 m. Jungtinėse Valstijose scientologų sumažėjo nuo 55 iki 25 tūkst. Patys sektantai tvirtina, kad JAV jų yra milijonai, tačiau konkrečių skaičių nepateikia.

"Senosios ir naujosios scientologijos skirtumas tas, kad dabar gausu nuostabių pastatų ir nuosavybės, bet nėra žmonių", – pasakojo buvęs bažnyčios vadovo padėjėjas Marty Rathbunas, dabar jis – vienas didžiausių scientologų kritikų.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų