Senatas patvirtino W. Barrą naujuoju JAV generaliniu prokuroru | Diena.lt

SENATAS PATVIRTINO W. BARRĄ NAUJUOJU JAV GENERALINIU PROKURORU

JAV Senatas naujuoju generaliniu prokuroru patvirtino prezidento Donaldo Trumpo pasiūlytą teisininką Williamą Barrą. Jo kandidatūrai ketvirtadienį pritarta nežymia balsų dauguma. Vadinasi, dabar W. Barras prižiūrės ir specialiojo tyrėjo Roberto Muellerio vykdomą tyrimą dėl Rusijos kišimosi į JAV prezidento rinkimus.

R. Muellerio komanda aiškinasi, ar, Rusijai mėginant daryti įtaką 2016 metų prezidento rinkimams, būta slaptų susitarimų tarp Maskvos ir D. Trumpo rinkimų štabo. D. Trumpui šis tyrimas yra labai nemalonus. Jis ne kartą jį vadino „raganų medžiokle“.

W. Barras per savo klausymus Senate visiškai aiškiai nepatvirtino, kad R. Muellerio galutinė ataskaita apie tyrimą bus paskelbta viešai. Gali būti, kad jis pateiks tik rezultatus, sakė W. Barras. Tai pakurstytų spėliones dėl galimo tyrimo išvadų slėpimo.

W. Barras poste pakeis Jeffą Sessionsą, kurį D. Trumpas atleido lapkritį netrukus po vidurio kadencijos rinkimų. Šis pateko į prezidento nemalonę, nes visiškai nedalyvavo Rusijos skandalo tyrime.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS