Senato Teismų komitetas patvirtino D. Trumpo kandidatę į Aukščiausiąjį Teismą | Diena.lt

SENATO TEISMŲ KOMITETAS PATVIRTINO D. TRUMPO KANDIDATĘ Į AUKŠČIAUSIĄJĮ TEISMĄ

Senato Teismų komitetas ketvirtadienį pritarė JAV prezidento Donaldo Trumpo pasiūlytai konservatyvių pažiūrų teisėjos Amy Coney Barrett kandidatūrai į Aukščiausiojo Teismo teisėjos pareigas.

Demokratai šį balsavimą boikotavo, teigdami, kad jis rengiamas likus pernelyg mažai laiko iki lapkričio 3 dienos prezidento rinkimų.

Už balsavus vienbalsiai ir balsavime nedalyvavus nė vienam demokratų partijos atstovui, buvo sudarytos visos sąlygos pritarti A. C. Barrett kandidatūrai respublikonų kontroliuojamame Senate. Jei teisėjos kandidatūra bus patvirtinta, o dėl to abejonių esama nedaug, Aukščiausiajame Teisme bus įtvirtintas dešiniųjų pažiūrų teisėjų dominavimas.

Trečiadienį demokratų partijos atstovai skubotą teisėjos patvirtinimo procesą pavadino „klastote“, sulaužiusia ankstesnius respublikonų pažadus nebalsuoti dėl teisėjų kandidatūrų likus itin nedaug laiko iki prezidento rinkimų.

„Nesuteiksime šiam procesui daugiau teisėtumo dalyvaudami komiteto organizuojamame kandidatūros tvirtinime, likus vos 12 dienų iki jau vykstančių rinkimų kulminacijos“, – teigiama bendrame demokratų partijos atstovų pranešime.

Tačiau Teismų komiteto pirmininkas Lindsey'is Grahamas atmetė tokius demokratų pareiškimus ir pasinaudojo jų boikotu ir balsavimą paankstino keturiomis valandomis. „Tai buvo jų pasirinkimas“, – prieš balsavimą sakė jis.

Balsavimas dėl teisėjos kandidatūros Senate numatomas ateinantį pirmadienį. Kadangi Senatą 53-47 persvara kontroliuoja respublikonai, kyla mažai abejonių dėl kandidatūros patvirtinimo, rengiamo likus itin mažai laiko iki rinkimų, kuriuose, kaip rodo apklausos, D. Trumpas atsilieka nuo savo varžovo Joe Bideno.

 

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

tai

polityniu poziuriu didele pergale pries demonkratus ir psihobaidena kurio smegenys kaip bioroboto ir jei zmones balsuos uz jitai ir jie tokie patys buki narkomanai ir politiskrypeliai neverti gero gyvenimo geroji saly kuri deja siandien ant bedugnes krasto deka tokiu kaip clinton ir kt isgamu?...

SUSIJUSIOS NAUJIENOS