Šiaurės Korėja: JAV valstybės sekretorius yra nuodingas augalas | Diena.lt

ŠIAURĖS KORĖJA: JAV VALSTYBĖS SEKRETORIUS YRA NUODINGAS AUGALAS

Šiaurės Korėjos užsienio reikalų ministras penktadienį pavadino JAV valstybės sekretorių Mike'ą Pompeo (Maiką Pompėją) „Amerikos diplomatijos nuodingu augalu“ ir sakė, kad jis žlugdo pastangas atnaujinti branduolines derybas.

Ministras Ri Yong Ho (Li Jong Ho) tai pareiškė reaguodamas į M. Pompeo žiniasklaidai išsakytus komentarus, kad Vašingtonas neatšauks griežtų sankcijų Šiaurės Korėjai, kol ši neįgyvendins denuklearizacijos.

Anot Ri Yong Ho, Šiaurės Korėja pasirengusi „sugriauti absurdišką JAV svajonę“ sankcijomis priversti šalį pakeisti kursą. Jis sakė, kad Šiaurės Korėja sieks išlikti „didžiausia grėsme Amerikai“, jei Jungtinės Valstijos toliau baugins sankcijomis.   

Ri Yong Ho veikiausiai reagavo į anksčiau šią savaitę M. Pompeo duotą interviu leidiniui „Washington Examiner“. Valstybės sekretorius interviu sakė, kad Jungtinės Valstijos „tęs griežčiausias per visą istoriją sankcijas ir toliau sieks įtikinti Pirmininką Kim Jong Uną (Kim Čen Uną) ir Šiaurės Korėjos lyderius, kad denukelarizacija būtų jų teisingas pasirinkimas“.   

Anksčiau šią savaitę JAV specialusis pasiuntinys Šiaurės Korėjai Stephenas Biegunas (Stivenas Biganas) sakė, kad Vašingtonas pasirengęs atnaujinti diplomatinius kontaktus su Šiaurės Korėja branduoliniu klausimu. Jis tai pareiškė pasibaigus reguliariai rengiamoms JAV ir Pietų Korėjos karinėms pratyboms, kurias Pchenjanas vadina invazijos repeticija.  

Derybos dėl Šiaurės Korėjos branduolinio nusiginklavimo yra įstrigusios nuo vasario, kai žlugo antrasis JAV prezidento Donaldo Trumpo (Donaldo Trampo) ir Kim Jong Uno susitikimas Vietname.

Pinigų stokojanti Šiaurės Korėja Hanojuje reikalavo nedelsiant sušvelninti sankcijas, įvestas šaliai dėl jos branduolinės ir balistinių raketų programų. Tačiau derybos nutrūko lyderiams nesutarus, ko Pchenjanas galėtų atsisakyti mainais.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS