Skatinamas taikos procesas: popiežius bučiavo kojas Pietų Sudano lyderiams | Diena.lt

SKATINAMAS TAIKOS PROCESAS: POPIEŽIUS BUČIAVO KOJAS PIETŲ SUDANO LYDERIAMS

  • 1

Popiežius Pranciškus ketvirtadienį atsiklaupė ir pabučiavo kojas besivaržantiems Pietų Sudano lyderiams, parodydamas beprecedentį kuklumą ir taip siekdamas paskatinti juos sutvirtinti trapų taikos procesą šioje Afrikos šalyje.

Per dvi dienas trukusias Pietų Sudano prezidento ir opozicijos lyderio rekolekcijas Vatikane popiežius paprašė jų nepaisant didėjančių sunkumų vykdyti pasiektą taikos susitarimą. Paskui jis atsiklaupė ir vienam po kito pabučiavo lyderiams kojas.

Popiežius kasmet per Didįjį ketvirtadienį tradiciškai numazgodavo kojas grupei kalinių, bet anksčiau niekada nėra pademonstravęs tokios pagarbos politiniams lyderiams.

„Reiškiu nuoširdžią viltį, kad karo veiksmai pagaliau nutrūks, kad bus laikomasi paliaubų, kad bus įveiktas etninis ir politinis susiskaldymas ir kad visų piliečių, svajojančių apie prasidėsiantį valstybės stiprinimą, labui įsivyraus tvari taika“, – apie Pietų Sudaną savo baigiamajame pareiškime kalbėjo pontifikas.

Per Vatikano organizuotas rekolekcijas susitiko prezidentas Salva Kiiras (Salva Kiras) ir opozicijos lyderis Riekas Macharas (Rikas Mačaras). Ceremonijoje taip pat dalyvavo trys S. Kiiro viceprezidentai – visiems jiems Pranciškus taip pat pabučiavo kojas.

Pietų Sudano viceprezidentė Rebecca Nyandeng Garang (Rebeka Njandeng Garang) pareiškė, kad popiežiaus veiksmai ją labai sujaudino.

„Niekada nesu mačiusi nieko panašaus. Iš mano akių liejosi ašaros“, – sakė ji.

2011 metais nuo Sudano atsiskyrusiame Pietų Sudane 2013 metais įsiplieskė kruvinas pilietinis karas, pareikalavęs jau mažiausiai 400 tūkst. žmonių gyvybių.

Susitikimas Vatikane buvo surengtas likus mėnesiui iki netvirto taikos susitarimo pereinamojo laikotarpio pabaigos. Planuojama, kad gegužės 12 dieną R. Macharas sugrįš į Pietų Sudaną, kur turėtų vėl eiti S. Kiiro pavaduotojo pareigas.

Tačiau rugsėjį kaimyninio Sudano sostinėje Chartume pasirašytą susitarimą temdo atidėliojimai, terminų nesilaikymas ir besitęsiantys susirėmimai, o svarbiausios dokumento nuostatos vis dar nėra įgyvendintos.

Ketvirtadienį Sudane įvykdytas valstybės perversmas Pietų Sudane pakurstė nerimą, kad valdžios netekus ilgalaikiam prezidentui Omarui al Bashirui (Omarui Baširui) galėtų žlugti jau ir taip trapus taikos susitarimas.

„Sudanas padėjo mums pasiekti taikos susitarimą. Tikimės, kad naujoji sistema taip pat sutelks dėmesį į susitarimą ir garantuos, kad jis bus įgyvendintas“, – pabrėžė R. Macharas, dalyvavęs vakarinėse pamaldose už taiką, surengtose Trasteverės Švč. Mergelės Marijos bažnyčioje.

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

kauniete-suvalkiete

Koshmaras. Zinoma,kataliku popieziusPracishkus [ be abejones] yra KILNUS GARBINGAS zmogus ,[taciau laukiniai zmones JI dar nesupras ,nes ju!! dievas yra jeega jie dar "klajoja "viduramziu tamsoje Toki nuolankuma ir atgaila ---turetume matyti is vokietijos pries visas buvusias jais ! okupuotas ,suniokotas valstybes…..ir Izraelio zydai turetu pasimokyti is kilnaus popieziaus Pranciskaus dekingumo palestinieciu atzvilgiu [[[[ --amziais netureje savo valstybes ZYDAI ,ishsibarste [tos religijoszmones],"ivaryti I kampa be tevynes"]]] ir tik palestinieciu deka nusipirkus Palestinos Zemes [anie tuo metu nezinojo kas ju laukia] Zydai [,tai tie patys arabai!!] igijo savo valstybe amzina padeka turi buti PALESTINAI, o ne ieshkoti po pasauli kershto..ershtas gimdo tik kershta !! Vyvat---POPIEZIUI

SUSIJUSIOS NAUJIENOS