Slovakija uždraudė ukrainietiškų grūdų importą | Diena.lt

SLOVAKIJA UŽDRAUDĖ UKRAINIETIŠKŲ GRŪDŲ IMPORTĄ

Slovakijos vyriausybė pirmadienį patvirtino draudimą importuoti ukrainietiškus grūdus ir kitus maisto produktus, po to, kai Lenkija ir Vengrija ėmėsi panašių veiksmų.

Ukrainos eksportuojami grūdai per Europos Sąjungą į kitas šalis gabenami nuo tada, kai invaziją į Ukrainą pradėjusi Rusija užblokavo tradicinius ukrainietiškų grūdų eksporto Juodąja jūra maršrutus.

Tačiau dėl logistikos kliūčių tranzito šalyse susikaupė dideli ukrainietiškų grūdų kiekiai, o tai smukdo grūdų kainas vietos rinkose. Dėl to kilo ūkininkų, kurie taip pat išreiškė susirūpinimą dėl maisto saugos, protestų.

„Šiandien vyriausybė pritarė siūlymui uždrausti tam tikrų žemės ūkio ir maisto produktų importą iš Ukrainos“, – žurnalistams sakė Slovakijos žemės ūkio ministras Samuelis Vičanas. 

Jis teigė, kad trečiadienį įsigaliosiančiu draudimu siekiama apsaugoti vietos žemės ūkio sektorių ir vartotojų sveikatą.

Praėjusią savaitę ministerija pranešė ištyrusi ukrainietiškų grūdų mėginį ir aptikusi „pesticido, draudžiamo Europos Sąjungoje kaip turinčio neigiamą poveikį žmonių sveikatai.“

Draudimas bus taikomas įvairiems produktams, įskaitant grūdus, cukrų, vaisius ir daržoves, vyną ir medų.

S. Vičanas pabrėžė, kad draudimas nebus taikomas Ukrainos produktams, vežamiems tranzitu per Slovakiją į trečiąsias rinkas.

ES narės Lenkija ir Vengrija šeštadienį taip pat uždraudė grūdų ir kito maisto importą iš Ukrainos.

 

 

Rašyti komentarą
Komentarai (7)

Hahaha

Lietuva turetu uzdrausti ispanisku ir olandisku pomidoru importa bandant “apsaugoti” Lietuvos ukininkus. Kainos kiltu bent 3 kartus. Gaila, kad pieno produktu neimportuojame is Turkijos ar Baltarusijos. Juos irgi galetume uzdrausti, kad vietines kainos pakiltu keleta kartu (cia jei gamintojai ar augintojai nesugebetu konkuruoti su pigesniais).

Viska varyti Klaipeda

LT galetu supirkti , paskui viska isvezioti. Lietuva galetu ukrainietisku grudu hubu buti. Is ten po visa pasauli isparceliuoti, nereiketu Ukrainai moketi Turkijai 20-30% uz “apsauga”. Ir i Lenkija, Vengrija ir Slovakija parduoti kaip lietuviskus kietagrudzius. Aisku, lietuviai kietagrudziu neaugina, bet vistiek.

ZGNGM,KK.L.

Tegul tik veza pigius grudus UKRAINA I LT-supirksim i laivus ir i ARABIJAS-pelningas biznis
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS