Slovėnija kitą savaitę gali panaikinti kai kuriuos karantino apribojimus | Diena.lt

SLOVĖNIJA KITĄ SAVAITĘ GALI PANAIKINTI KAI KURIUOS KARANTINO APRIBOJIMUS

  • 0

Slovėnijos vyriausybė kitą savaitę galėtų palaipsniui sušvelninti karantino priemones, jei tęsis dabartinės palankios kovos su COVID-19 epidemija tendencijos, antradienį pareiškė ministras pirmininkas Janezas Jansa (Janežas Janša).

„Teigiama patirtis leidžia mums apsvarstyti ir planuoti kai kurių apribojimų panaikinimą jau nuo kito antradienio, jei bus įgyvendintos tam tikros sąlygos“, – tiesioginiame eteryje transliuotame pranešime teigė J. Jansa.

Ministras pirmininkas pridūrė, kad gamyklos ir paslaugų teikėjai, kurie gali užtikrinti savo darbuotojų ir klientų saugumą naudodami apsaugines ir kitas atsargumo priemones, galėtų būti vieni pirmųjų, kuriems būtų leista atnaujinti veiklą.

Du milijonus gyventojų turinti Slovėnija, turinti sieną su Italija, sugebėjo suvaldyti koronaviruso epidemijos plitimą įvesdama griežtus apribojimus iš karto, kai buvo pranešta apie pirmuosius susirgimo atvejus.

Praėjusį mėnesį paskelbus apie karantiną, Slovėnijos piliečiams buvo uždrausta keliauti po šalį, o parduotuvėse ir kitose viešosiose patalpose gyventojai privalėjo dėvėti apsaugines kaukes ir mūvėti pirštines.

Antradienį šalies sveikatos institucijos pranešė apie 1 055 patvirtintus susirgimo koronavirusu atvejus ir 36 mirtis.

„Jei epidemija ir toliau rims, pradėsime papildomus tyrimus kritinėse vietose ir geriau kontroliuosime plitimą, o tai leis palaipsniui atšaukti kai kuriuos galiojančius judėjimo apribojimus“, – pridūrė J. Jansa.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS