„Swedbank“ akcininkai: jau anksčiau abejojome dėl skaidrumo | Diena.lt

„SWEDBANK“ AKCININKAI: JAU ANKSČIAU ABEJOJOME DĖL SKAIDRUMO

„Swedbank“ susiduria su vis augančiu didžiausių akcininkų spaudimu atskleisti daugiau detalių apie banko turėtą informaciją dėl ryšių su „Danske Bank“ pinigų plovimo skandalu ir kylančiomis abejonėmis dėl skaidrumo.

Šeši „Swedbank“ akcininkai, kartu turintys apie 14,5 proc. banko akcijų, „Reuters“ teigė siekiantys sulaukti daugiau informacijos iš Švedijos banko po to, kai praeitą mėnesį žiniasklaida išplatino kaltinimus „Swedbank“ dėl sąsajų su „Danske Bank“ pinigų plovimo skandalu.

„SEB Investment Management AB“ laikinasis vadovas Hansas Ekas „Reuters“ tikino dažnai kalbėjęsis su „Swedbank“ vadovybė, taip pat ir apie įtarimus pinigų plovimu. H. Eko teigimu, ši tema yra itin svarbi Šiaurės šalių finansų įstaigoms.

„Šiuo metu kalbamės su banku dėl šių klausimų, manau, kad mums reikia daugiau informacijos, jog galėtume išlikti „Swedbank“ investuotojais“, - sakė kito Švedijos banko turto valdymo fondo „Handelsbanken Asset Management“ generalinė direktorė Magdalena Wahlqvist Alveskog. „Handelsbanken“ fondui priklauso 1,85 proc. „Swedbank“ akcijų.

Pasak M. W. Alveskog, jos vadovaujamas turto valdymo fondas jau anksčiau, vos paskelbus duomenis apie pinigų plovimą „Danske“ banko Estijos filiale, abejojo dėl „Swedbank“ skaidrumo.

„Swedbank“ generalinė direktorė Birgitte Bonnesen ne kartą sakė negalinti pateikti daugiau informacijos apie įtartinus mokėjimus dėl konfidencialumo reikalavimų. „Swedbank“ išorės auditas, užsakytas po akcininkų spaudimo B. Bonnesen, planuojama, bus užbaigtas iki kasmetinio „Swedbank“ akcininkų susirinkimo kovo 28 d.

AMF pensijų fondo - penkto pagal dydį „Swedbank“ akcininko, turinčio 4,39 proc. akcijų paketą, atstovas spaudai tikino, kad reikia daugiau skaidrumo.

„Laukiame teisėsaugos tyrimų baigties ir tada spręsime, kaip elgtis akcininkų susitikime ir vėliau“, - sakė AMF atstovas.

AMF ir „Alecta“, kitas Švedijos pensijų fondas, kuriam priklauso 4,86 proc. „Swedbank“ akcijų, o valdomo turto vertė siekia 85 mlrd. eurų, turi savo atstovus komitete, kuris renka „Swedbank“ valdybos narius.

„Alecta“ ragino banką „atversti visas kortas dėl įtarimų pinigų plovimu“.

„Jei mes nesustiprinsime kovos su pinigų plovimu, aplaidžiai žiūrėtume į Europos piliečių pensijų fonduose kaupiamas lėšas“, - el. laiške „Reuters“ rašė „Alecta“ generalinis direktorius Magnusas Billingas.

Švedijos fondas Lannebo, taip pat patenkantis tarp 20 didžiausių „Swedbank“ akcininkų, teigė, kad banko vadovybė, įskaitant direktorę B. Bonnesen, padarė klaidų reaguodami į Švedijos televizijos SVT reportažą, kuriame bankas kaltinamas plovus pinigus.

„B. Bonnesen galėjo bendrauti kitaip dėl pasitikėjimo svarbos banke. Tam pasitikėjimui buvo pakenkta“, - sakė „Lannebo“ atsakingų investicijų direktorė Maria Nordqvist.

Norvegijos turto fondas, vienas didžiausių investuotojų pasaulyje, kuriam priklauso 2,03 proc. „Swedbank“ akcijų, tiesiogiai nekomentavo „Swedbank“ situacijos, tačiau patikino, kad pinigų plovimo skandalus stebi labai atidžiai.

„Tikimės, kad bendrovės su šiais iššūkiais tvarkosi ryžtingai ir kruopščiai. Kol kas nėra ženklų, kad gali būti kitaip“, - teigė fondo generalinis direktorius Yngvė Slyngstadas.

„Swedbank“ anksčiau neigė prielaidas apie savo įsitraukimą į „Danske Bank“ pinigų plovimo skandalą, tačiau turėjo pripažinti kaltinimus, kai vasario 20 d. Švedijos nacionalinis transliuotojas SVT pranešė, kad tarp „Swedbank“ ir „Danske Bank“ Baltijos šalių filialų įvykdyta mokėjimų už maždaug 40 mlrd. kronų (3,8 mlrd. eurų). Švedijos ir Estijos finansų inspekcijos apie bendrą „Swedbank“ tyrimą pranešė jau kitą dieną - vasario 21-ąją.

Rašyti komentarą
Komentarai (5)

...

"Jei NauSėda į Lukiškes sėda (o ne į prezidento krėslą) - skandinavų bankai be ateities".

Naivusis akcininkas

Tai gal kai Nausėda taps prezidentu ir pasitrauks, praskaidrės?

Anonimas

SWEDBANK,IR DANSKEBANK bendradarbiavo,nes Danske prafiltravusi savo neturtingus klientus,jų atsisake,ir permetė Swedbankui.Visi pensininkai buvo perduot ir jiems sukūrė spec banko.korteles,nes tai atsieit mažesnis mokestis bus nuskaičiuojamas.Vietoj to,kad kiekvieną mėnesį gauna pensininkų pensijas,galėtų moketi kažkokį priedą,o ne nuskaičiuoti.Sukčiai,ir geriau atsisakyti jų paslaugų.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS