„Mes prioritetą teiksime tam, kad pasiųstume Amerikos astronautus į Marsą, o pakeliui neišvengiamai turėsime galimybių sugrįžti į Mėnulį ir įvertinti naudą, kurią tolesnis buvimas Mėnulio paviršiuje gali turėti mokslui, ekonomikai ir nacionaliniam saugumui“, – jo kandidatūrą svarstančiam Senato komitetui sakė verslininkas Jaredas Isaacmanas.
Nors „Artemidė“ – NASA misija į Mėnulį – buvo pristatyta dar pirmosios D. Trumpo kadencijos metu, pastarasis atvirai svarsto nesustoti Mėnulyje ir skristi tiesiai į Marsą.
Šis sumanymas įgijo dar daugiau svorio po to, kai turtingiausias pasaulio žmogus ir kompanijos „SpaceX“ vadovas Elonas Muskas tapo vienu iš svarbiausių D. Trumpo sąjungininkų ir patarėjų.
E. Muskas jau seniai svajoja paleisti žmogaus pilotuojamą misiją į Marsą, o savo sėkmingai veikiančią kosmoso tyrimų kompanija įsteigė su mintimi, kad vieną dieną žmonija apsigyvens kitose planetose.
J. Isaacmanas, milijardinius turtus susikrovęs iš elektroninių mokėjimų platformų, yra artimas E. Musko bendražygis, kompanijos „SpaceX“ erdvėlaiviu dukart skridęs į kosmosą kaip privatus astronautas.
Be to, teigiama, kad J. Isaacmanas paskutinę akimirką neleido smarkiai apkarpyti NASA biudžeto, kaip E. Musko vadovaujamas vadinamasis Vyriausybės našumo departamentas padarė su kitų agentūrų asignavimais.
(be temos)