Vienas originaliausių kinų robotikos produktų – humanoidinis robotas G1. Jį sukūrusi kompanija „Unitree“ tikina, kad tai pats pigiausias, bet labai didelių galimybių robotas, kurį įvairios kompanijos gali pabandyti pritaikyti savo reikmėms. Tačiau prezidentui D. Trumpui įvedus Kinijai daugiau kaip 100 proc. muitus, amerikiečiams dabar teks ir už jį mokėti gerokai brangiau.
LNK stop kadras.
„Prieš tarifus atgabenimas į uostą kainavo apie 20 tūkst. dolerių. Bet dabar tai tikriausiai dvigubai daugiau – 40 tūkst.“, – sakė „Unitree Robotics“ atstovas Tony Yang.
Kinai nemano, kad tokio lygio tarifai laikysis ilgai, o ir patys amerikiečiai supranta, kad faktinis prekių embargas, ypač tokioje perspektyvioje srityje kaip robotika, bus tik žalingas.
„Nemanau, kad dėl šių sprendimų Amerika ar Šiaurės Amerika atsiliks, tačiau manau, kad, jei nepavyks rasti sprendimo, praleisime dalį šaunių technologijų“, – svarstė „Adapt Talent“ atstovė Maisie-Jayne Byrom.
Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:
Be to, nepaisant karinės ir civilinės robotikos pasiekimų Jungtinėse Valstijose, į šią sritį labai smarkiai investuojanti komunistinė Kinija tikrai pasiekė daug.
„Kalbant apie tai, kas pirmauja robotikos lenktynėse, tai Kinija jau maždaug dešimtmetį yra aiški robotikos plėtros lyderė“, – tikino „Robotics Summit & Expo“ vadovas Steve Crowe.
Amerikiečiai pripažįsta, kad kinai paruošia gerokai daugiau robotikos inžinierių ir smarkiai remia robotus kuriančius startuolius, nors iš esmės tai tikrai ne ta šalis, kuriai labai trūktų darbo rankų.
(be temos)