Su automobilių pramone Japonijoje, kurioje įsikūrę tokie automobilių milžinai kaip „Toyota“, „Honda“ ir „Nissan“, yra susiję apie 8 proc. visų darbo vietų.
Vyriausybė siekia, kad būtų atšaukti Jungtinių Valstijų 25 proc. muitai automobiliams ir kiti prekybos mokesčiai, kurie turėtų įsigalioti rugpjūčio 1 dieną, tačiau po keleto derybų ratų susitarimas vis dar nepasiektas.
Birželio mėnesį Japonija fiksavo prekybos perteklių – eksportas viršijo importą 153,1 mlrd. jenų (1 mlrd. JAV dolerių, 862 mln. eurų).
Finansų ministerijos duomenimis, vien eksportas į Jungtines Valstijas, palyginti su tuo pat mėnesiu pernai, smuko 11,4 proc. iki 1,7 trilijono jenų, o automobilių eksportas sumažėjo 26,7 procento.
Japonijos eksportas į JAV birželį smuko trečią mėnesį iš eilės, o jo metinis nuosmukis pirmąjį vasaros mėnesį buvo didžiausias nuo 2021 metų vasario.
Pasak ministerijos, prie eksporto į JAV sumažėjimo prisidėjo ir vaistų bei automobilių dalių eksportas.
Japonijos prekybos su Jungtinėmis Valstijomis perteklius birželį, palyginti su tuo pat laikotarpiu pernai, sumažėjo 22,9 proc. ir metinis nuosmukis buvo fiksuotas antrą mėnesį iš eilės. Importas iš JAV smuko tik 2 procentais.
Japonijai – svarbiai JAV sąjungininkei ir didžiausiai investuotojai – taikomi tie patys 10 proc. baziniai muitai, kurie nustatyti daugumai šalių, taip pat didesni muitai automobiliams, plienui ir aliuminiui.
Balandžio pradžioje D. Trumpas taip pat paskelbė apie papildomą 24 proc. „abipusį“ muitą Japonijai, bet vėliau sustabdė šios priemonės ir kitoms šalims numatytų panašių priemonių įsigaliojimą.
Tačiau šį mėnesį jis virtinei prekybos partnerių pranešė apie naujus konkrečioms šalims numatytus tarifus. Japonijai jis nustatė 25 proc. muitą, kuris yra didesnis nei balandį skelbtas 24 proc. tarifas ir kuris bus taikomas nuo rugpjūčio 1 dienos.
Žiniasklaida praneša, kad JAV iždo sekretorius Scottas Bessentas šį savaitgalį turėtų apsilankyti pasaulinėje parodoje „World Expo“ Osakoje ir Tokijuje susitikti su premjeru Shigeru Ishiba.
Naujausi komentarai