Turkija vėl siųs dujų telkinių žvalgymo laivą į Viduržemio jūrą | Diena.lt

TURKIJA VĖL SIŲS DUJŲ TELKINIŲ ŽVALGYMO LAIVĄ Į VIDURŽEMIO JŪRĄ

Turkija vėlyvą sekmadienio vakarą paskelbė vėl siųsianti ginčo su Graikija epicentre atsidūrusi gamtinių dujų telkinių žvalgymo laivą į Viduržemio jūrą. Tikėtina, kad šis žingsnis vėl sukels įtampą tarp Turkijos ir Graikijos.

Turkijos karinis jūrų laivynas teigė, kad laivas „Oruc Reis“ vykdys užduotis regione, įskaitant ir vandenis į pietus nuo Graikijos Kastelorizo salos, nuo pirmadienio iki spalio 22 d.

Rugpjūtį vyko Turkijos ir Graikijos ginčas dėl gamtinių dujų telkinių žvalgymo Viduržemio jūros rytuose. Graikija reiškia pretenzijas į teritorinius vandenis aplink Kastelorizą, tačiau Turkija tvirtina, kad teisės į šiuos vandenis priklauso jai dėl ilgesnės pakrantės.

Ankara pirmą kartą „Oruc Reis“ kartu su karo laivais ginčijamuose vandenyse dislokavo rugpjūčio 10 d., nepaisydama Atėnų ir ES reikalavimo nutraukti misiją.

Dabartinėje „seisminio vertinimo“ misijoje prie „Oruc Reis“ prisijungs dar du laivai – „Ataman“ ir „Cengiz Han“.

Rugsėjį „Oruc Reis“ buvo patrauktas iš ginčijamų vandenų, o Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas tuo metu tikino, kad patraukimu siekia suteikti galimybę diplomatiškai išspręsti nesutarimus.

Vis dėlto, Turkijos pareigūnai tvirtino, kad laive atliekami remonto darbai, po kurių jis sugrįš į Viduržemio jūros žvalgyti gamtinių dujų telkinius.

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

Spaliukas

Jeigu žvalgyba vykdoma vandenyse nepriklausanciuose niekam tai kokios gali būti pretenzijos Ko lietuviai negali žvalgytis po baltija? Atrastų gal ką nors Nėr pinigų driskiams neužtenka net senų geldu užtaisyti tai ko noret ViskaS isvogta Pasidalinta o turtuoliams investuoti jokio tikslo geriau kokioje Ispanijoje viesbutuka turėt ir ramei givent nemokant jokių mokesčių

SUSIJUSIOS NAUJIENOS