Turkija žada „teisinį ir diplomatinį“ atsaką į „Charlie Hebdo“ karikatūrą | Diena.lt

TURKIJA ŽADA „TEISINĮ IR DIPLOMATINĮ“ ATSAKĄ Į „CHARLIE HEBDO“ KARIKATŪRĄ

Turkija trečiadienį pažadėjo imtis „teisinių ir diplomatinių veiksmų“ dėl Prancūzijos satyriniame laikraštyje „Charlie Hebdo“ paskelbtos šalies prezidento Recepo Tayyipo Erdogano karikatūros.

„Užtikriname savo žmones, kad dėl karikatūros bus imtasi visų reikiamų teisinių ir diplomatinių veiksmų“, – pranešime teigė Turkijos prezidentūra.

Iš karto po prezidentūros pranešimo Ankaros prokuratūra pradėjo „oficialų tyrimą“ dėl publikacijos, pranešė Turkijos naujienų agentūra „Anadolu“.

Trečiadienį ant „Charlie Hebdo“ laikraščio viršelio publikuota karikatūra sukėlė neigiamą daugiausia musulmoniškos Turkijos reakciją, pastaruoju metu tarp Turkijos ir Prancūzijos išaugus įtampai.

Karikatūroje pavaizduotas Turkijos prezidentas su marškinėliais ir apatiniais, geriantis alų iš skardinės ir laikantis pakėlęs hidžabą dėvinčios moters sijoną – matyti jos nuogas užpakalis.

Karikatūroje nupieštas dialogo burbulas – R. T. Erdoganas esą sako „O, pranašas“. Karikatūra pavadinta taip – „R. T. Erdoganas privačioje aplinkoje labai juokingas“.

Turkijos prezidentūra pasmerkė „provokacinius veiksmus ir nesutiko su „Charlie Hebdo“ publikuota karikatūra, kuri esą „neparodo nieko kito, kaip tik klampią priešiškumo Turkijai ir islamui pelkę, kurioje Europa vis labiau skęsta“.

Karikatūra išspausdinta padidėjus įtampai tarp Turkijos ir Prancūzijos dėl įvairių tarptautinių ginčų.

Rašyti komentarą
Komentarai (2)

Anonimas

Nupieškit Makaroną su savo mumija lovoje ir išplatinkit po visą Turkiją.

Virga

Europa skęsta savo sukurtame mėšle.Liberalu veidrodis.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS