Palyginimui, Prancūzijos narkotikų ir narkomanijos stebėsenos centras (OFDT) anksčiau, kai paskelbė 2022 metų ataskaitą, apskaičiavo, kad kokaino šalyje per metus pavartojo 600 tūkst. žmonių.
Šiuo metu Prancūzija užima 7 vietą Europoje pagal kokaino suvartojimą.
Spartų vartojimo augimą lemia keli veiksniai, įskaitant rekordinį pasaulinės kokaino gamybos lygį ir besikeičiantį šio narkotiko įvaizdį.
Jungtinių Tautų Narkotikų ir nusikalstamumo biuro duomenimis, Kolumbija, Peru ir Bolivija – trys didžiausios pasaulyje kokaino gamintojos – 2022 m. pagamino 2 700 tonų šio narkotiko, palyginti su 1 134 tonomis 2010-aisiais.
Dar vienas veiksnys, lemiantis didėjantį vartojimą, yra „darbo sąlygų raida“, kai žmonės vartoja kokainą, norėdami susidoroti su dideliu darbo krūviu (pavyzdžiui, viešojo maitinimo sektoriuje) arba ištverti sunkias darbo sąlygas (žvejybos pramonėje), AFP sakė OFDT direktoriaus pavaduotoja Ivana Obradovič.
Galiausiai ekspertai atkreipia dėmesį į „vartojimo formų įvairovę“.
Vis plačiau vartojamas „krekas“ (kietos formos kokainas), taip pat kokainas dabar vis dažniau suvokiamas kaip „mažiau pavojingas“ nei prieš 20 metų, sakė I. Obradovič.
Kokainas – centrinę nervų sistemą stimuliuojantis narkotikas – gaminamas iš Pietų Amerikoje augančio kokos augalo lapų.
Nors kainos beveik nepakito – 2023 m. gramas kokaino kainavo 66 eurus, palyginti su 60 eurų 2011 m. – kokaino grynumas didėja: 2023 m. jo grynumas siekė 73 proc., palyginti su 46 proc. 2011-aisiais.
Institucijų teigimu, nusikaltimai, susiję su narkotikais, kenkia kasdieniam Prancūzijos gyvenimui, o vidaus reikalų ministras Bruno Retailleau žada stiprinti kovą su tokio pobūdžio nusikalstamumu.
2023 m. Prancūzijos valdžios institucijos konfiskavo 23,5 tonos kokaino, o 2010 m. šis skaičius siekė 4,1 tonos.
Per pirmuosius 11 praėjusių metų mėnesių valdžios institucijos konfiskavo beveik 47 tonas kokaino.
Naujausi komentarai