Ukrainoje neveiks viešasis transportas, uždaromos parduotuvės ir restoranai | Diena.lt

UKRAINOJE NEVEIKS VIEŠASIS TRANSPORTAS, UŽDAROMOS PARDUOTUVĖS IR RESTORANAI

Ukraina vėlų pirmadienį paskelbė, kad siekiant sustabdyti koronaviruso plitimą nutraukiamas viešojo transporto veikimas, uždaromi barai, restoranai ir prekybos centrai, o prezidentas Volodymyras Zelenskis pažadėjo veikti „griežtai, skubiai ir galbūt nepopuliariai“.

Vyriausybė palaikė V. Zelenskio pasiūlymus ir įvedė judėjimo apribojimų šalies viduje. Be kita ko, iki balandžio 3-osios uždaromas trijuose miestuose – Kijeve, Charkive ir Dnipre – veikiantis metropolitenas.

Vyriausybė taip pat uždraudė masinius renginius, kuriuose dalyvautų daugiau kaip 10 žmonių.

Ukrainoje oficialiai patvirtinti septyni naujojo koronaviruso sukeliamos ligos COVID-19 atvejai ir viena mirtis. Vėlų pirmadienį Kijeve buvo užfiksuoti du nauji susirgimo atvejai.

Ukraina jau anksčiau ėmėsi griežtų apsaugos priemonių, įskaitant draudimą atvykti į šalį užsieniečiams, o nuo antradienio laikinai nutraukiami skrydžiai iš jos ir į ją.

Be to, šalyje uždarytos mokyklos ir universitetai bei uždrausti dideli renginiai.

„Turime laimėti laiko. Privalome sumažinti galimybes virusui plisti sostinėje“, – anksčiau pirmadienį sakė Kijevo meras Vitalijus Klyčko.

Kiti didieji Ukrainos miestai, pradedant vakariniu Lvovu ir baigiant pietiniu Odesos uostamiesčiu, uždarė muziejus ir baseinus.

Aukščiausioji Rada antradienį pirmuoju ir antruoju skaitymais pritarė kelių teisės aktų pataisoms, kuriomis siekiama užkirsti kelią COVID-19 protrūkio plitimui.

Be kita ko, pritarta siūlymui vietos valdžiai spręsti dėl viešojo transporto darbo apribojimų.

Taip pat numatyta administracinė ir baudžiamoji atsakomybė už karantino nesilaikymą.

Šios taisyklės galios tris mėnesius nuo įstatymo paskelbimo dienos.

Peržiūrėti didesnį žemėlapį


Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS