Septynis mėnesius okupacijoje praleidusi ukrainietė: tai – katastrofa | Diena.lt

SEPTYNIS MĖNESIUS OKUPACIJOJE PRALEIDUSI UKRAINIETĖ: TAI – KATASTROFA

  • 0

Per parą Rusijos raketos apšaudė per 40 Ukrainos gyvenviečių. Vėl smogta ir Kyjivo sričiai Irano dronais – kamikadzėmis. Po smūgių apgadintas biurų pastatas ir elektrinė. Šiomis dienomis dėl okupantų puolimo nukentėjo maždaug trečdalis Ukrainos energetikos sektoriaus, praneša LNK.

Masiškai apšaudytas ir Pietuose esantis Mykolajivas. Čia Rusijos raketa pataikė į penkiaaukštį. Ukrainiečiai gelbėtojai iš po griuvėsių ištraukė vienuolikos metų berniuką. Tarp nuolaužų jis praleido kelias valandas.  Pranešama ir apie aukas. Ištraukti dviejų  civilių palaikai.

Tokie išpuoliai pietiniame fronte tapo kasdienybe. Ukrainiečiai toliau atsikovoja Maskvos okupuotas teritorijas. Vien tik Chersono srityje – penkios gyvenvietės. Rusijos kariai bėgdami ir toliau palieka viską: nuo batų iki amunicijos. O Rusijos paskirtas gubernatorius Chersono srityje jau ragina gyventojus evakuotis.

Prieš savaitę išlaisvintas didžiosios Andrivkos kaimas. Čia gyvenantys žmonės beveik septynis mėnesius praleido okupacijoje.

„Oi, tai katastrofa. Aš jau mėnesį verkiu. Vis dar esu sukrėsta, negaliu atsigauti nuo okupacijos jausmo. Dabar, kai man 72-eji, praradau viską, likau be nieko“, – guodėsi Chersono gyventoja Tetjana Patsuk.

„Esu optimistiškai nusiteikęs žmogus, bet vis dar esu išsigandęs. Kaip matote, karas dar nesibaigė. Toliau vyksta apšaudymai. Dar nesame ramūs“, – nuotaikomis dalinosi  Chersono srities gyventojas Oleksandr Soltan.

Visas reportažas – LNK vaizdo įraše:

O sprogimai – ir anapus Ukrainos sienų. Rusijos Belgorodo mieste apgriuvo daugiaaukštis. Į jį galėjo pataikyti raketos nuolaužos arba numuštas orlaivis. Visgi neatmetama versija, kad tai viena iš pačių rusų nesėkmingai paleistų raketų, kuri turėjo smogti Charkivui. Bet vietos valdžia vėl švaistosi kaltinimais Ukrainai. Taip pat Rusija pirmąkart per tris savaites nuo dalinės mobilizacijos, pripažino, kad fronte žuvo pirmi mobilizuotieji. Tiesa, neva tik penki.

Tuo metu Didžioji Britanija ir Prancūzija žada Ukrainai oro gynybos sistemų. Amerikiečiai svarsto Ukrainoje sukurti integruotą oro ir priešraketin4s gynybos sistemą., kuri sujungs trumpojo, vidutinio ir ilgojo nuotolio ginklus.

„Esu dėkingas tiems mūsų partneriams, kurie jau nusprendė stiprinti tokią paramą mūsų valstybei. Paramą efektyviai gynybai ore“, – sakė Ukrainos prezidentas Volodimyras Zelenskis.

Kremliaus pareigūnai skelbia, kad susitikimo metu karas Ukrainoje nebuvo aptariamas. Mat Putinui – kiti prioritetai.

O Kazachstane vykstančio aukščiausiojo lygio susitikimo metu akis į akį susitiko Vladimiras Putinas ir Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas, kuris yra anksčiau nurodęs V. Putinui nutraukti kraujo liejimą. Visgi Kremliaus pareigūnai skelbia, kad susitikimo metu karas Ukrainoje nebuvo aptariamas. Mat V. Putinui – kiti prioritetai. Jis pabrėžė, kad Turkija galėtų būti panaudota kaip centras rusiškoms dujoms tiekti į Europą. Esą tai patikimiausias būdas dujų tiekimui.

Čekija užtrenkė duris eiliniams rusams. Nuo spalio 25 d. nebeįleis su turistinėmis vizomis, sporto ar kultūros tikslais. Tokius draudimus jau yra įvedusios Baltijos šalys, Lenkija ir Suomija.

Istorinis sprendimas ir Europos Tarybos Parlamentinėje Asamblėjoje: Rusijos režimas pripažintas teroristiniu.

233-ioji karo Ukrainoje diena

Scanpix nuotr.
Gairės: LNK turinys, Ukraina, Vladimiras Putinas, Erdoganas, karas Ukrainoje
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS